Skocz do zawartości

nierowna praca silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Jestem tu po raz pierwszy i mam problem z vectra a 2.0 8v mpi a mianowicie auto to na lpg nierowno pracuje na wolnych obrotach a gdy wcisne a nastepnie puszcze pedal gazu obroty silnika spadaja tak do 700 i nastepnie od razu podnosza sie do 1100, jest tak za kazdym razem kiedy zwalniam pedal gazu, niezaleznie od tego czy silnik jest cieply czy zimny. Poza tym podczas jazdy auto ladnie ciagnie i nic nie szarpie. Czy to moze byc wina parownika? Dodam iz silnik byl regulowany na parowniku przez mechanika lecz on powiedzial ze parownik jest do wymiany. bardzo bym prosil o porade za ktora z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Czy filtr powietrza osoba wymieniła

A parownik to jest całkiem możliwe.Można kupić zestaw naprawczy i samemu to zrobić,wyjdzie wiele taniej

niech osoba uzupełni profil będzie nam łatwiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki koledzy za pomoc. postaram sie wymienic parownik a jesli to nie pomoze to jeszcze sie odezwe. i postaram sie uzupelnic profil. Jeszcze raz dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na benzynie to tak jakby na dwa gary chodzila, prawdopodobnie wtryski brudne bo przez jakies trzy latka nie byla wcale eksploatowana na benzynie ale mnie chodzi jedynie o lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

palilem na benzynie i z poczatku chodzil nie rowno ale wchodzil na obroty a po chwili zaczal chodzic tak jakby na dwa gary i ciezko bylo go wkrecic na wyzsze obroty. sprawdzalem rowniez szczelnosc i wyadaje się że wszystko jest ok. zauważyłem również że im większy mroz tym bardziej dymi na bialo. po zmierzeniu ciśnienia w cylindrach na pierwszym i drugim bylo po 10 atm. a na 3i4 bylo 12 atm.

 

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 11:48 ]

Witam po raz kolejny.Nadal zmagam sie z moim problemem. Wymienilem ten niby uszkodzony parownik lpg na nowy lovato u mechanika ktory mi to zalecil i ciagle jest to samo a mianowicie silnik nie rowno pracuje na wolnych obrotach bez wzgledu na to czy jest cieply czy zimny. Nie stoje dobrze z kasa zeby wymieniac wszystko po kolei dlatego bardzo prosze o porade za ktora z gory bardzo dziekuj. Dziekuje rowniez za wczesniejsze porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sprawdź kolego cały dolot, miałem kiedyś taką sytuację że mi strzelał na gazie i nierówno chodził, wymieniłem puchę od filtra powietrza no i oczywiście filtr, do tego rurę ciepłego powietrza idącą od kolektora do filtra powietrza i od tego czasu ani razu nie strzelił... i chodzi wspaniale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności