Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam akumulato Centra Plus 65ah ma niecały rok i już niestety musiałem go ładować...

Ładowałem go 10 godzin prostownikiem 6,3a i nie mógł się naładować.

Naładowanie aku sprawdzam (bo tylko tak mogę) wskażnikiem na aku.

Ładowałem za 2 dni,7 godzin i nadal się nie naładował...

Co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Co to może być?

to jest złom

sprawdź gęstość elektrolitu

ja trafiłem taki że elektrolit zamarzł i to wcale nie przy jakichś mocno niskich temperaturach

taki szajc robią

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź gęstość elektrolitu

Faktycznie gęstość elektrolitu jest parametrem wskazującym stan naładowania aku.

Kol. wojtas_7, musiałby posiadać aerometr by sprawdzić elektrolikt

1,24 - 1,28 Pełny stopień naładowania akumulatora

1,15 - 1,23 Należy doładować akumulator

Poniżej 1,15 zupełnie rozładowany lub zasiarczony albo uszkodzony.

Ale być może to wina prostownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Efekt gazowania nie występuje.Zapomniałem dodac ze to aku bezobsługowy.

Nie mam takich przyrządow aby sprawdzić aku ale mam gwarancje to go oddam,oby dali nowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Zapomniałem dodac ze to aku bezobsługowy.

bardzo często tak jest tylko pisane

a jak sprawdzi się gęstość elektrolitu to chciałem dodać że jeśli jest cela walnięta to pokazuje całkiem inne wskazania jak na reszcie cel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź gęstość elektrolitu

Faktycznie gęstość elektrolitu jest parametrem wskazującym stan naładowania aku.

Kol. wojtas_7, musiałby posiadać aerometr by sprawdzić elektrolikt

1,24 - 1,28 Pełny stopień naładowania akumulatora

1,15 - 1,23 Należy doładować akumulator

Poniżej 1,15 zupełnie rozładowany lub zasiarczony albo uszkodzony.

Ale być może to wina prostownika.

Aerometr posiada bo to własnie to magiczne oczko w centrach, chyba nikt nie myśli, ze to dioda. Dodatkowo niech autor postu napisze dokładnie jaki ma alternator. Jeśli masz 75A w tym dieslu to faktycznie było by sensowne posiadanie akumulatora 65Ah, jeśli jednak masz 70A to masz źle dobrany akumulator.

 

Powiem Ci też, że jeśli ten akumulator był od nowości sprawny i wcześniej nie było z nim problemów to jakiś czas temu padł Ci element w układzie ładowania, wiec zacznij sprawdzenie od podania napięcia ładowania, oraz ewentualnie jesli akumulator rozładował się po dłuższym postoju - pomiaru natężenia prądu na postoju pojazdu.

 

Naprawdę dobrze dobrane ogniwo przy poprawnym prądzie ładowania w pojezdzie nie wymaga żadnych interwencji, a kwestie elektrolizy wody i uciekający tlen i wodór są spowodowane za dużym prądem ładowania. Dodam tylko, że nie polecam rad uzupełniania i wogóle zaglądania do cel, bo wtedy przy zerwanych naklejkach zapomnij o przyjęciu akumulatora do reklamacji :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mam jeszcze jedno pytanie

Mam drugi stary akumulator i jak go ładuje ok 3,4 godzin to zaczyna w aku gotować się woda...

Czy można nadal ładować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

zaczyna w aku gotować się woda.

to powinno oznaczać że jest naładowany ale z obserwacji wiem że jeśli w jednej celi zaczyna się gotować to ta cela siedzi ( ma zwarcie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności