Skocz do zawartości

dziwaczne przyśpieszenie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Szanownych Forumowiczów,

mam problem z moją Vectrą (2.0 dTi 2000r.).

Nigdy się z czymś takim w aucie nie spotkałem i nie wiem co to może być.

Problem wygląda następująco:

gdy wciskam gaz do przysłowiowej "dechy", tj. gdy chcę mocno przyspieszyć, obroty rosną do ok. 2000 i jest normalne przyspieszenie, ale gdy osiągną poziom ok. 2000 i nadal trzymam mocno wciśnięty pedał gazu, obroty nagle przyspieszają (osiągają poziom ok. 3000) moc spada, po czym obroty spadają i znowu zaczynają już normalnie rosnąć (moc też wzrasta).

Wygląda to tak, jakby w momencie gdy załącza się turbina, silnik tracił moc(obroty nagle spadają) po czym znowu rosną i moc wraca (cały czas pedał gazu jest wciśnięty).

Przypomina to jazdę "automatem", gdy reakcja silnika jest nieco spóźniona w stosunku do wciskania pedału gazu.

Jest to duży problem szczególnie, gdy trzeba np. szybko przyśpieszyć na trasie do wyprzedzenia, bo reakcja silnika jest opóźniona.

Dodam, że towarzyszy temu odgłos wzrastających obrotów (ryk silnika) ale nie idzie to w parze ze wzrostem mocy.

Sytuacja taka ma miejsce na 3,4 i 5 biegu (na 1 i 2 ) jest normalnie.

Dodatkowo, dzieję się tak tylko przy mocno wciśniętym pedale gazu, tj. wtedy gdy chcę mocno przyśpieszyć - gdy przyśpieszam powoli, delikatnie naciskając pedał gazu, jest ok.

Nie wiem co o tym myśleć i bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i cenne wskazówki.

Dziękuję i pozdrawiam,

Bartosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprzęgło się nie ślizga, ale za to gdy je wcisnę na wolnych obrotach, to silnik zaczyna mocniej "mruczeć".

Może faktycznie jest to problem ze sprzęgłem, ale jak to w takim razie zdiagnozować?

Bartosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Na wolnych obrotach gdy wciskasz sprzeglo i slychac mruczenie to lozysko , a tarcza gdy sie slizga to objaw taki ze gdy pszyspieszasz obroty silnika wzrastaja a samochod jakby nie mial kopa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To w takim razie u mnie jest jednio i rugie, czyli cały komplet do wymiany (jak sądzę).

Po przy wciskaniu sprzęgła na wolnych obrotach jest muszenie, a z mocą tak jak opisałem powyżej.

Niefajnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności