Skocz do zawartości

zawieszenie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam... moje pytanie dotyczy zawieszenia.... wpadlm w poslizg i uderzylem prawym przednim kolem w kraweznik... sila i kat uderzenia byla na nieszczescie niefortunna....

wygielo mi sie kolo ku tylowi ii ku gorze... na dniach ma przyjsc rzeczoznawca z autocasso..chcialbym wiedziec co moglo mi sie w srodku rozwalic zeby rzeczoznawca mnie nie zrobil w bambuko... wahacze poszly na pewno,kolo,,felga...a ze nie moge nigdzie znaleźc dokladnej budowy zawieszenia na necie ma prosbe jakby ktos mi mogl poomoc... i czy sila uderzenia nie wplynela tez na lewe kolo ??

 

i gdy pojawi sie rzeczoznawca czy musi mi uwzglednic druga srone,,,, bo jezeli wymienie jedna strone to druga tez musi byc taka sama ..

i jaki koszt mniej wiecej byscie przewidywali takiej naprawy ... dzieki serdeczne i pozdrawiam

CHODZI O OPLA ASTRE 3 H 2005

Poprwiłam post, pkt 4.4 regulaminu/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie podajesz jaki to model - a może mieć znaczenie, w Astra F to coś takiego - Dołączona grafika

- lewa z prawą połączona jest tylko pośrednio

- lewa/prawa nie oznacza że musi być jednej daty produkcji sworzeń, wahacz, końcówka, a

jeśli do wymiany będzie amortyzator - to tak - kpl. na oś.

Podobnie sprawa może wyglądać z łożyskiem/piastą - często w takiej sytuacji dostaje po d.., i jeśli nie od razu, to po krótkim przebiegu od takiego uderzenia nadaje się do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli jak dobrze rozumie ... bo nie jestm mechanikiem i powiedzmy ze laikiem ... wiec jak debilowi bym prosil zeby wytlumaczyc... co dokladnie trzeba by bylo mniej wiecej wymienic zeby rzeczoznawcy z AC nadmienic ( i zebym sobie sprawdzil ceny) i co dokladnie po drugiej stronie bym musial w tym modelu auta wymienic zeby przejsc przeglad i co nie ukrywam wyniesc jak najwiecej z AC ... pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pobieżnym przeglądzie wiele rzeczy może nie być na pierwszy rzut do zauważenia

Należałoby dokładnie obejrzeć zawieszenie

Najlepiej byłoby zweryfikować poszczególne elementy w trakcie ich demontażu

To że auto dostało bokiem wiele mi nie mówi, bo nie mam go u siebie i tego nie widzę

- wahacz - no o.k.

- drążek kierowniczy -? nie podgięty?

- amortyzator -? - potrafi go wygiąć, wgnieść (wymiana zawsze na całej osi ze wzgl. na możliwość innych parametrów tłumienia)

- spotkałem się z uszkodzoną zwrotnicą - czyli do sprawdzenia

- łącznika stabilizatora, cały?

- łożysko może prosić się w krótkim czasie o wymianę- a czy ktoś to weźmie pod uwagę?

W zależności od ubezpieczeń - w trakcie prac - jeśli wyjdzie coś nowego możesz chyba poprosić o kolejne oględziny (przynajmniej przy oc tak robiłem)

 

Czyli dokładne oględziny i weryfikacja powyższych jak i sąsiadujących elementów

 

a na koniec zbieżność, pomiary kątów - dla upewnienia się że jest o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego musisz pamietać o tym że mogła dostać podłużnica czyli to na czym jest mocowany wachacz w przeciwnym razie może być tak że mimo że założysz nowy wachacz on i tak będzie krzywo zamontowany ( czyli robota blacharza) po drugie mogła także dostać półoś - napęd wraz z dwoma przegubami no i oczywiście sprawdzenie macpersona czyli całe kolano z amorem i sprężyną czy nie jest krzywy no i jak tam na mocowaniu wygląda czyli tyle jak na moje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacz jest mocowany do sanek i one faktycznie ulegają uszkodzeniu.Po prostu krzywią się przy przednim mocowaniu wachacza.Tego nie zobaczysz gołym okiem.Miałem przypadki że zawieszenie wyglądało na całe zgięta felga i drążek kierowniczy wachacz ok a sanki krzywe.Prostowanie tego nie wchodzi w rachube(no może parę milimetrów ale do tego trzeba mieć sprzęt).Gnie się łatwo ale w drugą -ni hu hu.Moim zdaniem jeśli rzeczoznawca stwierdzi uszkodzenie tego elementu-powinien przyznać nowy.Z tego co pamiętam to odległość między przednimi gniazdami mocowania wachaczy mierzona z tyłu wynosi 86 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności