Skocz do zawartości

Duże spalanie Astra F C16NZ .


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Posiadam Astre F z silniczkiem C16NZ i z zamontowana instalacja LPG

Wszystko było dobrze aż jakies 1,5 miesiąca temu zaczeły sie problemy

Otóż jadąc na dalszych trasach jazdą ciągła spalanie jest w normie czyli jakieś 10 litrow gazu

Ale problemy zaczynają się w mieście i na postoju

Autko zaczyna wtedy palić już jakieś 20 litrów gazu

Pojechałem sprawdzić szczelność układu LPG oraz aby mi ustawili gazu mysląc że może coś sie rozregulowało

Jednak nie przyniosło to żadnego efektu

Nie wiem co mam jeszcze zrobić

Miał ktoś może taki przypadek ?

Proszę o wskazówki i pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szczeze zgodze sie z kolega powinnienes zmienic gazownika. a przyczyna moze byc parownik do regeneracij lub to ze gaz jest zle ustawiony. sprawdz jeszce moze swiece i przewody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką trzyma temperaturę?Może termostat walnięty i nie dogrzewa wystarczająco gazu by zamienić go w ciało lotne,poziom płynu chłodniczego w normie?

To że problem dotyczy samego LPG,przesuwam do działu gazowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wiec tak o temperaturze tez juz myslalem i nawet założylem tekture z przodu chlodnicy na probe czy da to jakis rezultat jednak nic sie nie zmienilo pod wzgledem spalania

A mam pytanie jak objawia sie uszkodzony parownik ??

Pytam ponieważ gaziarz ten co u niego bylem po moim pytaniu czy to nie jest przypadkiem uszkodzony parownik powiedzial ze poki auto jezdzi to parownik jest sprawny

Co mam o tym myslec ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

powiedzial ze poki auto

jezdzi to parownik jest sprawny

to jest nie prawdą

jeśli odpalałeś na LPG to można uszkodzić membrany

michalwdowski, może mieć rację bo zasugerowałem się że jest w miarę nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość michassss

na początek witam i pozdrawiam wszystkich gdyż jestem tu nowy.

wracajac do posta to mam podobny problem jak kolega a mianowicie spore spalanie. asterka 1,6 8V z lpg 92 r pali ponad 15l gazu ( na 33 l przejade ok. 210 km ). u gazownika próbowali cos robic: regulacja, usunęli jakiś zawór czy cos takiego ale nic nie pomaga. Dodatkowo jesli chodzi o benzynę to sytuacja wygląda podobnie czyli źle. Nie kręce asterki na maxa ( góra 3-3,5 tys na ciepłym silniku ). Prosze o pomoc co ewentualnie moze byc.....z góry dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek witam i pozdrawiam wszystkich gdyż jestem tu nowy.

wracajac do posta to mam podobny problem jak kolega a mianowicie spore spalanie. asterka 1,6 8V z lpg 92 r pali ponad 15l gazu ( na 33 l przejade ok. 210 km ). u gazownika próbowali cos robic: regulacja, usunęli jakiś zawór czy cos takiego ale nic nie pomaga. Dodatkowo jesli chodzi o benzynę to sytuacja wygląda podobnie czyli źle. Nie kręce asterki na maxa ( góra 3-3,5 tys na ciepłym silniku ). Prosze o pomoc co ewentualnie moze byc.....z góry dzieki.

Zacznij od wymiany filtra powietrza i świec.

U mnie był problem ze świecami- spalanie ok 14l gazu i okopcona rura wydechowa ;) .

Po wymianie świec (ngk) spalanie spadło do 9,5l w mieście. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michassss

filtr powietrza nowy wymieniony przed zimą, świece NGK jednoelektrodowe razem z kablami to samo wiec to raczej odpada. dodam jeszcze ze żadnych błędów na kompie nie widać. sonda podobno tez ok przynajmniej tak stwierdził gazownik. temperature łapie normalną więc termostat tez raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności