Skocz do zawartości

Lokalizacja czujnika temp. cieczy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jeszcze raz spróbuj sczytać kody. Ty masz gniazdo 16-to pinowe umieszczene pod lewarkiem od ręcznego. Musisz zmostkować pin 5 i 6 i na amostkowanych pinach dopiero przekręcić zapłon. Wtedy uruchomi się procedura autodiagnozy. Niezdarzyło mi się jeszcze żeby nie zahulało. zapisz sobie numery kodów po czym sprawdź w podanym wcześniej linku co to za błędy i dopiero napisz.

 

pozdrofka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic ten wydech te katy nie mam zielonego pojecia

... trzeba wyjąć - potrzepać i wiadomo ... jak rzegota to do wymiany ...

masc w fajce kabla i na swiecy

... to może być wazelina techniczna ale ja bym to wytarł ...

 

... napisz jeszcze kiedy kichnął - na lpg :) jeden raz czy zdarza sie częściej ...

... kichanie(strzelanie) ma przyczyny w zapłonie i mieszance - http://forum.opel24.com/strzelaaaaaaaaaaa-vt30164.htm?highlight=strzel%2A++lpg

http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=31675&highlight=strzel%2A++lpg

http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=18487&highlight=strzel%2A++lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zczytalem bledy nie wiem czemu wczesniej mis ie to nie udawalo ale jestem juz troche szczesliwy :)o to bledy

1690 Lampka kontrolna układu ona zaczyna wszystko

0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza

0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ?

 

sprawdzalem kilka razy ciagle sie to powtarza w kolko wiec teraz prosze o rady przeplywomierz kupilem nowy kichnal mi moglo go to znow zepsuc ale w ostatnim to te 2 blaszki co sa w srodku byly pozrywane a w tym po kichnieciu jeszcze sa cale myslicie ze i tak cos innego sie w nim zepsulo?? a sonda?

 

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 15:04 ]

dodam ze przeplywomierz jest oryginalny uzywany z takimi samymi numerami i czy te bledy moga byc odpowiedzialne za ciezkie odpalanie samochodu brak mocy i niestabilne obroty??

 

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 16:07 ]

chcialem jeszcze zapytac obok czujnika temperatury cieczy chodzacej(ten co podaje na kompa) znajduje sie drugi zaraz obok z jednym kabelkiem czy on on podaje na zegary??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ten drugi daje sygnał na zegary. czyli mówisz że po sczytaniu błędów wymieniłeś przepływkę i nadal wywala ci błąd z tym przepływomierzem??? A próbowałeś odpinać aku??? Jak nie to spróbój odpiąć aku na parę minut a potem ponownie doplić autko i niech sobie troszkę pochodzi...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przeplywka jak pisalem orginalna uzywana te 2 druciki sa dobre wiec czy mogla sie zepsuc w innym miejscu lub moze to cos innego co znajduje sie gdzie kolo przeplywki?? jakis czujnik zasysanego powietrza ale to pewnie by mi wykazalo

blad przeplywomierza zostal wykasowany po kichnieciu jak bylem na kompie a teraz w domu jak sprawdzalem wyskakuje ten blad to co to wkancu moze byc

 

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 11:04 ]

a moze to jednak te kable nie ma dyskoteki w nocy ale najlepszym sposobem podobno jest dotkniecie reka wtedy masz 100%pewnosci ze nie maja przebicia a jeszcze mam pytanie kable sa podlaczone do tego aparatu zaplonowego czy cos takiego a czy ja posiadam cos takiego jak kopulka cewka i modul i jakis palec czy to tylko inne nazwy bo moze tam tkwi problem jesli na 3 swiecy nie ma iskry tak mocnej jak na 1 i 2

 

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 13:28 ]

nie mam juz sily kable sprawdzilem reka i nic nie kopie na szczescie odlaczylem aku po ponownym podlaczeniu i sprawdzeniu kodow wychodza te same bledy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności