Skocz do zawartości

kilka problemów naraz, bardzo prosze o kilka porad co to.!?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich , mam kilka problemów naraz z vectrą b 1.6 16v , 1996, benzyna z gazem (nie sekwencja tylko ten starszy). Otóż pierwsze: wysokie obroty na biegu jałowym tylko na gazie. Drugie: nie odpala mi na zimnym silniku, tak jakby sie zawieszał, zrobiłem rozrusznik u mechanika bo padł wczesniej całkowicie i wogole nie krecił teraz kreci ale jak pisałem wczesniej zawiesza sie na chwile i znów kręci, czasem odpali czasem tylko na zapych i wtedy nie ma problemu, na dobrze rozgrzanym silniku odpala od kopa. gdy wczesniej były problemy to przed zrobieniem rozrusznika miał sprawdzone świece i były ok (podobno), kłopoty nasiliły sie wraz z przyjściem mrozów. Po trzecie czasem podczas jazdy mi gaśnie ale jak jeszcze sie kula to bieg puszczam sprzęgło i odpali i wtedy chodzi dalej dobrze , gasnie różnie czasem po kilkuset metrach czasem po paru kilometrach. samochód nie miał sprawdzanych błedów na kompie, dziś widziałem że mam dziure na rurze przed tłumnikiem i tamtędy leci dym od spalin ( pisze jeśli to mogłoby miec cos wspólnego). Ktos mi powiedział że to może byc problem z zapłonem że zaszybko podaje paliwo przed iskrą ( to tylko takie przemyślenia). bardzo proszę o pomoc i nie odsyłanie mnie do innych tematów na forum bo jestem noga z mechaniki i nawet nie wiem czego szukać a pisze tu bo nie chciałbym zeby mechanik wymieniał mi wszystko pokolei a przy tym wiele nie potrzebnych czesci. Z góry bardzo dziekuję i przepraszam za zamieszanie! :)

 

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 22:43 ]

Naprawde jeszcze raz proszę o pomoc błagam niech się ktoś zlituje i coś mi pomoże!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po pierwsze sczytaj błędy. Kody błędów masz tutaj http://www.opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bledow.html . Komp ci wszystko powie;-) Ja z doświadczenia obstawiałbym czujnik położenia wału. Kiepski dostęp jeśli chodzi o wymianę ale jak trzeba to trzeba. Ale najpierw kody!!!

 

P.S.

Wypadałoby też zajrzeć tutaj http://forum.opel24.com/witamy-vt23972,1791.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zczytałem kody :

0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

0230 Przekaźnik pompy paliwa

0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego ?A"

0340 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

i jeszcze chyba:

0330 Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 2

pisze chyba bo na początku zgubiłem się z czytaniem i nie wiem czy to to , poźniej to już tylko tamte cztery podawało a tego ani razu nie powtarzało więc nie jestem pewny.

 

Proszę niech ktoś powie co to może być i co wymieniać! z góry Dziękuję Wszystkim!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na pewno wymień czujnik położenia wału korbowego (ja płaciłem za taki 50 zł za zamiennik u Niedziałka(taka hurtownia części)) i sprawdź czy może nie urwał się przewód od czujnika spalania stukowego albo może przetarł. Jak to zrobisz to obstawiam że na 99,9% będzie git :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wymień czujnik położenia wału korbowego (ja płaciłem za taki 50 zł za zamiennik u Niedziałka(taka hurtownia części)) i sprawdź czy może nie urwał się przewód od czujnika spalania stukowego albo może przetarł. Jak to zrobisz to obstawiam że na 99,9% będzie git :wesoly:

No nie 50zeta za czujnik wału ? I to działa ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tyle mnie kosztował nowy. Fakt faktem po zniżkach ale normalnie nie jest dużo droższy. A czy działał:) Jasne. Hulał jak marzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności