Skocz do zawartości

problem ze światłami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę Oplem Vectra A 91r. i mam problem z lewymi światłami pozycyjnymi mianowicie... święcą się po ich wyłączeniu oraz po wyłączeniu silnika ale tylko lewa strona, zarówno z przodu jak i z tyłu. Natomiast gdy włączam światła pozycyjne to prawa strona (tyl i przód) normalnie sie zapalają a lewa strona (tył i przód) gasną. Co może być tego przyczyną ? Tak się dzieje zarówno po rozruchu jak i gdy silnik jest wyłączony.

 

Podobnie jest z lewym światłem mijania. Nie świeci się po wyłączeniu jak pozycyjna ale nie zawsze świeci się gdy włączam światła mijania.

 

Usterke zauważyłem przedwczoraj, wcześniej nie miałem z tym problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomtom_68

Witam. Jeżdżę Oplem Vectra A 91r. i mam problem z lewymi światłami pozycyjnymi mianowicie... święcą się po ich wyłączeniu oraz po wyłączeniu silnika ale tylko lewa strona, zarówno z przodu jak i z tyłu. Natomiast gdy włączam światła pozycyjne to prawa strona (tyl i przód) normalnie sie zapalają a lewa strona (tył i przód) gasną. Co może być tego przyczyną ? Tak się dzieje zarówno po rozruchu jak i gdy silnik jest wyłączony.

 

Podobnie jest z lewym światłem mijania. Nie świeci się po wyłączeniu jak pozycyjna ale nie zawsze świeci się gdy włączam światła mijania.

 

Usterke zauważyłem przedwczoraj, wcześniej nie miałem z tym problemów.

posprawdzaj przekaźniki przy bezpiecznikach, nie robiłeś jakiś kombinacji z kablami, może podłączałeś instalację do przyczepy i źle połączyłeś kable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomtom_68

NIe, nic nie bylo ruszane. Tak samo z siebie to wyszlo. Jak zdiagnozowac usterke przekaznika ?

jeśli nie masz zapasowych to musisz poszukać czy do czegoś innego jest wykorzystywany podobny przekaźnik i zamienić je miejscami, oczywiście warunkiem do takiej zabawy jest posiadanie rozpiski wszystkich przekaźników i bezpieczników,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie bylo ruszane. Mam schemat rozmieszczenia przekaźników ale nie umieszczono na nim przekaźnika od świateł (k59). Ma ktoś pojęcie gdzie znajde ten przekaźnik ??:> nie szukałem go jeszcze ze względu na lipną pogode.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnika od świateł (k59)

... k59 to przekaźnik od świateł dziennych tzw szwedzkich - żeby działał musi mieć styki w kostce i bezpiecznik ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności