Skocz do zawartości

Wygłuszenie ściany grodziowej w astrze I


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A co się tyczy pełnego wyposażenia to jeszcze trochę brakuje, np. podgrzewanych foteli, tempomatu czy kontroli trakcji.

 

Ja też tych wymienionych bajerów nie mam aczkolwiek wydaje mi się, że podgrzewane fotele w astrach były tylko dostępne w modelach cabrio a ja mam sedan, ale to tylko moje przypuszczenie. Tak samo TC nie był montowany dopiero od silników 2.0? więc może do naszych 1.6 silników nie był wogóle przewidziany :? tak mi się wydaje :D A co do tempomatu to przyznam się, że nie wiedziałem, że astra f taki bajer miała :D

Podgrzewane fotele miały niektóre wersje albo był to dodatek za dopłatą. TC miały tylko wersje z mocnymi silnikami.

 

A tempomat hmmmm....... chyba miały w każdym razie da się założyć :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tempomat hmmmm....... chyba miały w każdym razie da się założyć

 

O seryjnym tempomacie nigdy nie słyszałem ale wiem, że ktoś z omegi takie cudo zakładał i działało :D Polak potrafi :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tempomat hmmmm....... chyba miały w każdym razie da się założyć

 

O seryjnym tempomacie nigdy nie słyszałem ale wiem, że ktoś z omegi takie cudo zakładał i działało :wesoly: Polak potrafi :mrgreen:

Właśnie też nie przypominam sobie żeby było seryjnie.

 

A co do założenia, sam byłem blisko, miałem już prawie wszystkie części, ale później jakoś odechciało mi się i nie wzbogaciłem mojej wersji tym cudeńkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego celius czy duzo jest roboty przy zakladaniu MIDa :mrgreen: CDX'y maja poprowadzona kompletna wiazke kabli zeby podlaczyc MIDa czy trzeba ciagnac dodatkowe kable :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego celius czy duzo jest roboty przy zakladaniu MIDa :mrgreen: CDX'y maja poprowadzona kompletna wiazke kabli zeby podlaczyc MIDa czy trzeba ciagnac dodatkowe kable :wesoly:

Trzeba robić to samo co w innych wersjach.

 

Cały manual tutaj:

 

Manual

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba robić to samo co w innych wersjach.

 

Cały manual tutaj:

 

Manual

Dzięki kolego :mrgreen: może też bym się w to pobawił :wesoly: Myślałem, że nasza wersja ma gotowe okablowanie bo wiem, że vectry niektóre wersje miały podprowadzone gotowe okablowanie do mida trzeba było tylko znaleść kabelki które były schowane w tunelu środkowym. Tak samo mam podprowadzone gotowa instalacje do czujników zużycia klocków hamulcowych jedynie czujniki kupić i podpiąć i by działało :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba robić to samo co w innych wersjach.

 

Cały manual tutaj:

 

Manual

Dzięki kolego :mrgreen: może też bym się w to pobawił :wesoly: Myślałem, że nasza wersja ma gotowe okablowanie bo wiem, że vectry niektóre wersje miały podprowadzone gotowe okablowanie do mida trzeba było tylko znaleść kabelki które były schowane w tunelu środkowym. Tak samo mam podprowadzone gotowa instalacje do czujników zużycia klocków hamulcowych jedynie czujniki kupić i podpiąć i by działało :D

Niestety nie.

 

Zależy też jak "głęboko" chcesz się zabawić z montażem MID-a. Ja mam tylko spalanie chwilowe, średnie itp. Nie mam kontroli świateł i płynów. Światła chciałem ale w tamtym okresie nie mogłem dostać Check Control-a więc odpuściłem i jakoś teraz nie chce mi się do tego zabierać.

Co się tyczy kontroli płynów to do wymiany (lub można też samemu założyć czujnik) zbiorniczki płynu chłodniczego i od spryskiwaczy. No i jeszcze został poziom oleju, tutaj raczej do wymiany miska na wersję z czujnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jak "głęboko" chcesz się zabawić z montażem MID-a. Ja mam tylko spalanie chwilowe, średnie itp. Nie mam kontroli świateł i płynów. Światła chciałem ale w tamtym okresie nie mogłem dostać Check Control-a więc odpuściłem i jakoś teraz nie chce mi się do tego zabierać.

Co się tyczy kontroli płynów to do wymiany (lub można też samemu założyć czujnik) zbiorniczki płynu chłodniczego i od spryskiwaczy. No i jeszcze został poziom oleju, tutaj raczej do wymiany miska na wersję z czujnikiem.

 

Wiem, że trzeba te rzeczy wymienić jeśli się chce mieć wypasionego Mid-a :wesoly:. Mi to szczerze mówiąc chodzi tylko o wskazania chwilowego spalania bo wszystkie inne to można sobie samemu sprawdzić a chwilowego spalania w danym momencie nie wyliczy :) a to mnie interesuje ile astra żłopie jak się jej daje po garach :D i dlatego się zastanawiam nad midem. A duże są rozbieżności między wskazaniami śr. spalania jeśli chodzi o mida a rzeczywistymi? Bo słyszałem, że są czasem znaczne różnice :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba te rzeczy wymienić jeśli się chce mieć wypasionego Mid-a :wesoly:. Mi to szczerze mówiąc chodzi tylko o wskazania chwilowego spalania bo wszystkie inne to można sobie samemu sprawdzić a chwilowego spalania w danym momencie nie wyliczy :beer: a to mnie interesuje ile astra żłopie jak się jej daje po garach :beer: i dlatego się zastanawiam nad midem. A duże są rozbieżności między wskazaniami śr. spalania jeśli chodzi o mida a rzeczywistymi? Bo słyszałem, że są czasem znaczne różnice :)

No u mnie czasami głównie jak jada tylko po mieście wychodzi ok 1 l/100km. MID podaje mniej niż wychodzi mi z wyliczeń a od ponad 3 lat cały czas sprawdzam.

 

Ale ogólnie MID się przydaje, i można przy nim nauczyć się używania odpowiednich obrotów silnika względem spalania i elastyczności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie MID się przydaje, i można przy nim nauczyć się używania odpowiednich obrotów silnika względem spalania i elastyczności

 

Świete słowa :):beer:

 

Dokładnie tak samo uważam :beer: i po to właśnie też chciałbym mieć MIDa :wesoly: jak najbardziej efektywnie używać obrotów silnika i skrzyni biegów można też wyliczyć na kartce papieru :beer: ale do tego trzeba znać jakie są przełożenia skrzyni biegów na każdym biegu ale tego nigdzie nie mogę znaleść odnośnie astry f:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności