Skocz do zawartości

...bład 24 i 35...


Gość car168

Rekomendowane odpowiedzi

witam...mam problem z moja astra... po zmianie radia z oryginalnego na cd zaczela wariowac mi kontrolka silnika... najpierw zapalala sie gdy hamowalem auto za pomoca silnika.. a teraz przy odpalaniu auta obrotomierz zaczyna wariowac i wskakuje na 2000obr. i powoli spada po czym zapala sie check silnika... poczatkowo myslalem ze to przez czujnik prędkości auta a tu zonk i sie wysypaly oborty biegu jalowego...

 

moja prosba: moze jest ktos kto wyjasni mi co moze byc przyczyna takich bledow? czy 24 to wina wymiany radia? co do błedu35 czy wie i podzieliby sie wiedza co do regulacji obrotow biegu jałowego?

 

z gory dzieki za pomoc :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy

24 Czujnik przebytej drogi - brak impulsów

35 Silnik krokowy - niewłaściwa liczba kroków

 

andrzej_m55 ma racje najpierw przeczyść silnik krokowy opis znajdziesz na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy

24 Czujnik przebytej drogi - brak impulsów

35 Silnik krokowy - niewłaściwa liczba kroków

 

andrzej_m55 ma racje najpierw przeczyść silnik krokowy opis znajdziesz na forum

szukałem troche na forum i jakos nie moge znalesc nigdzie tego opisu. chyba nie potrafie poslugiwac sie wyszukiwarka na tym forum. czy moglbys podeslac link albo jakies wskazowki gdzie moge to znalesc? bede wdzieczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis jak czyścić krokowca

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/silkc16nz.html

Jak ja czyściłem też używałem WD40 a na koniec przemyłem jeszcze paliwem nie chciałem żeby WD się dostało do gaźnika.

Jak przeczyścisz to się odezwij czyszczenie trwało u mnie ok 15min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry. że dopiero pisze ale dopiero mialem mozliwosc przeczyszczenia krokowca. Czyszczenie nie pomoglo, dalej jest to samo. Jak zapalam auto to wchodzi na tak ~2500obr a potem spada na 1500obr i juz tak zostaje. Gdy tylko wysprzeglam auto odrazu wskakuje na 1500obr, gdy jade jest to samo.

Moze ktos wie co dalej robic? pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do elektromechanika bo z rana to juz mnial 4tys. obr. ... porazka...

ciekawe ile mnie skasuja i co mi powiedza ;) a radia nie moge oddac bo kupione od kolegi, a u niego nic nie bylo(jak co to tez ma astre)

jutro napisze co powiedzieli...

 

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 15:37 ]

do wymiany byl silniczek krokowy - 80zl, do tego podlaczenie do kompa i wykasowanie bledu czujnika predkosci 40 zl, robocizna 30zl. wyszlo mnie to 150 zl jak mozna policzyc ;) a teraz smiga jak nowy :urodziny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności