Skocz do zawartości

Ceramizer do skrzyni


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zadawalem pytanie na tym forum odnisnie odgłosu który wydobywał sie z komory silnika. Otuż okazała sie ze to łożysko na wałku głownym w skrzyni wydawał taki odgłas pod wpływem obciazenia. Stwierdzilem ze sprawdzę stan oleju. Oleju nie bylo :mrgreen: zalałem nowy olej i po 1 dniu jeżdżenia dźwięk ustał tylko nie do końca troszke go jeszcze słychać. Moje pytanie jest następujące; czy jezeli użyje ceramizera o skrzyni biegów to czy cos to pomoze na to łożysko :wesoly:? dodam ze nie mialem problemu ze skrzynia biegów. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wyremontować skrzynię? jak mocno dokucza to może warto spróbować, w przemyśle takie środki są stosowane ale do machin lub części które i tak są już na wykończeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego uwazacie ze nie warto?? Ciezko jest wymienic łożysko na wałku głownym?? przeciez ten środek nie zaszkodzi a moze pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mówię, że nie warto ale wiesz... trudno raczej polecać rozwiązanie uznawane za doraźne

 

EDIT: kolego, sugerowałbym jeśli możesz dopisanie w ostatnim poście tamtego tematu co powodowało problem. inaczej ktoś będzie szukał rozwiązania i nadal nie będzie wiedział. edytuj też pierwszego posta i w opisie tematu dopisz rozwiązany. nawet nie wiesz jak się komuś możesz przysłużyć :wesoly:

 

pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no to ja juz nie wiem sam tak jak mówilem juz wczesniej przyczyna tego wycia to był brak oleju i zacierało sie łożysko na wałku głownym jak dolałem oleju to przestasoł tylko ze troszeczke jeszcze słychać myslalem ze pomoze ale juz sam nie wiem. A mam jaszcze jedno pytanie olej w skrzyni ma lepsze właściwosci w lecie czy w zimie?:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni to olej przekładniowy i o ile temperatura jego pracy nie odbiega od normy to zachowuje parametry. mineral przekładniowy przy -20 będzie już raczej na granicy możliwości, a takie temperatury ostatnio się zdarzają.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jezeli olej bedzie gestszy przy ujemnych temperaturach to skrzynia bedzie bardziek tzw: zwarta i bedzie lepiej chodziła?? bo w lato olej jest chyba rzadszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :lol: nie liczyłbym na to :lol: to tak nie działa, olej przekładniowy ma za zadanie zmniejszenie zużycia elementów i zmniejszenie strat mocy, nie skompensuje zużycia które nastąpiło już

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziejak kopiłem ten ceramizer :wesoly: i nie wiem czy go lać do tej skrzyni powiesz mi czy nie?? ta skrzynia mnie juz dobija dzis podciagnelem sprzegło i ten hałas ustał a jeszcze jedna sprawa po wlaniu oleju ciezej wchodziły biegi do puki nie podciągnęłam sprzegła. A jeszcze jedno co może bić powyżej 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności