Skocz do zawartości

Przeplywomierz Zafira DTI 2.0


Gość Vikrim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanie odnosnie przeplywomierza,wiem ze juz bylo gdzies o tym ale nie dokladnie o rodzajach ktore pasuja.Chodzi mi o to iz kazdy pisze ze trzeba kupic odpowiedni model do odpowiedniego silnika.I tu pojawia sie problem.Jestem posiadaczem zafiry z roku 2004 DTI pojawila mi sie kontrolka z kluczykiem ale to juz gdzie indziej opisalem.Za pomoca forum pierwszy krok wymiana przeplywomierza.Wykrecilem ze szrotu od innej zafiry z silnikiem 2.0 DI poki co uspokoilo sie.Pytanie jest nastepujace:

W mojej byl inny typ niz ten co w DI a na stronach internetowych jest napisane ze oba pasuja jendak budowa rozni sie golym okiem zapodaje linki i czy ktos moglby mi wyjasnic czym sie roznia?

 

Taki wykrecilem z DI

http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,307364,0.html

Taki mialem wczesniej

http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,509061,0.html

 

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch podaje 3 typy do tego silnika ale różne w zależności od nr nadw.:

0 281 002 180

0 281 002 428

0 281 002 478

jaka różnica? numeru, okresu produkcji, różnica wew.

nie znam Twojego vin-u, więc nie wskażę tego najbardziej zgodnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz,jesli mozna to sprawdzic ktory by najbardziej pasowal to bede wdzieczny to moj nr nadwozia:

WOL0TGF7542114911

Czyli mozliwe jest uzywanie z silnika DI do DTI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,czyli mialem dobrze dobrany ale prawdopodobnie byl walniety.Tylko ostatnie pytanie jeszcze jesli mozna.Czy ma to negatywny wplyw na silnik jesli uzyje ktoregos z pozostałych dwoch?Czy ma to jakis widoczny wplyw na eksploatacje?Np,wieksze spalanie lub mniejsza moc?Musze go koniecznie zmienic czy jesli wszytko dziala poprawnie to jezdzic na tym mam obecnie ten z koncowka 180.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to negatywny wplyw na silnik jesli uzyje ktoregos z pozostałych dwoch?

nie koniecznie, jeśli wszystko hula jak należy, nie masz żadnych zastrzeżeń

to może ta różnica jest bardziej jako kosmetyczna.

Osobiście jednak zasugerowałbym się numeracją i dobrał odpowiedni - jeśli nie ma problemu z zakupem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala idealnie,ale zastosuje sie do wskazówek.Podjade na szrot i poszukam właściwego.Ten mnie nic nie kosztował to moze i z drugim sie uda ??? jak nie to zakupie nowy odpowiedni.Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności