Skocz do zawartości

Stuki z tylniej części samochodu


Gość adrianopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrianopelek

No i mam problem.

 

Podczas przejeżdżania przez dziury z tylnej części samochodu dochodzą mnie dziwne stuki. Dzis zacząlem poszukiwania przyczyny owych stukow. Sprawdziłem czy jakis element nie jest poluzowany ,czy nie ma jakiś śmieci w bagażniku ,ale wszystko okazało się ok. Amortyzatory też sa sprawne.Wymienialem je jakieś 6 miesiecy temu.

 

No i jescze jeden problem . Gdy ''bujam'' tył samochodu dochodzą mi do słuchu dziwne piski z okolic tylnego ,prawego koła .Co to może byc???

 

Macie jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz ja mam to samo...i obawiam się że to może być główna tuleja od tylnej belki.Tez wymieniałem około 2 miesięcy temu amorki i po miesiącu zaczęło pukać. Przebieg mam 250 tyś no i puka po stronie pasażera czyli tam gdzie wszystkie studzienki itd.Będę musiał udać się na "szarpaki"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

U mnie to pukanie nie dochodzi z podwozia lecz z okolic klapy bagażnika.Tak jakby klapa stukała lub ta półka nad bagażnikiem.

 

Acha.I jeszcze niepokoi mnie pisk wydobywajacy sie z okolic tylnego ,prawego koła podczas ''bujania'' samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawial an drazki stabilizatora

o ile takowe atm sa b nei wiem o jaki model sie roschodzi

 

ale kalpa tez moze w chodzic w gra

przerabialem to kiedys na fokusie

zawsze jak sie na cos najechalo bylo takie gluche walneicie

jednak opoznione wiec nie moglo pochodzic z zawieszenia

 

zaczelam od regulacji zamka w tylnej klapie

potem wymaina uszczelki

na koniec wymaina teleskopow

i bylo ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

Też tak mi się wydaje ,że może to byc zamek w tylnej klapie , chociaż teleskopy też już nie są w najlepszym stanie.

 

arek, a może wiesz coś o piszczeniu wydobywającego się z okolic tylnego koła podczas ''bujania'' samochodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiesz coś o piszczeniu wydobywającego się z okolic tylnego koła podczas ''bujania'' samochodu?

 

skoro piszczy to raczej cos gumowego musi byc

ale nei wydaje mi sie zeby to byla to glowna tulej przy belce

 

napisz o jaka koknretnie wersaj sie rozchodzi

bo ja bym stawial wlasnei na drazki stabilizatora

ale jak to tylko piszczenie to sprawdzil bym tez amortyzatory

czy jak to jest zawieszenie na drazkach skretnych to moze tam cos przy tych gumisiach wszystkich

 

tak przez neta to raczej tego nie zdiagnozuje ani nie naprawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

Już wiem co było przyczyną stuków. Po prostu urwały się wieszaki tłumika końcowego. I właśnie nie wiem czy kupowac nowy tłumik czy może da się to jakos pospawac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności