Skocz do zawartości

Zamek centralny


Gość radoL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem pewnej informacji w internecie na temat zamka centralnego i nie znalazłem. Chodzi mi o "podwójne" zamkniecie. Co sie dzieje gdy zabezpieczam samochód zamykając go dwa razy zamkiem centralnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienko szukasz

deadlock powoduje ze po zbiciu szyby nie otworzysz drzwi od srodka

mozesz to sam sprawdzic

zostaw otwarta szybe i zamnkij podwojnie drzwi

i pociagnij za klamke w srodku auta

 

 

p.s. w instrukcji opla jest to opisane

ale po co ja czytac :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników Opelków :)

mam pewien problem z centralnym zamkiem.

ostatnio postanowiliśmy założyć centralny zamek (z pilotem) do opla corsy, z 1996 roku, 5-drzwiowy, 1,2B. jest to podstawowa wersja tego autka, bez dodatkowego wyposażenia. Siłowniki i sterownik zostały podłączone prawidłowo. Podczas próby generalnej po zamontowaniu okazało się że po naciśnięciu na pilocie zamknij lub otwórz tylne drzwi zamykają się i otwierają bez problemu, a przednie nie dają rady się zamknąć ani otworzyć. Jaka może być przyczyna takiego działania?? przy próbie zamknięcia lub otworzenia auta z kluczyka od strony kierowcy tylne drzwi również otwierają się i zamykają jak należy, natomiast w przednich drzwiach od pasażera siłownik owszem wysuwa się do góry ale zaraz opada w dół i zamyka te drzwi. Jeszcze ciekawostka ze jak podłączy się pod akumulator prostownik i nastawi się go w pozycji Rozruch (podobnie jest gdy autko ma zapalony silnik i alternator ładuje akumulator) i naciśnie na pilocie przyciski zamknij/otwórz to wszystkie drzwi działają elegancko. Wygląda jakby akumulator dawał na postoju mało prądu i przednie siłowniki w drzwiach nie dają rady się otwierać/zamykać. Dodam jeszcze że akumulator nie tak dawno wymieniałem (jakieś 2-3 miesiące temu) i zakupiłem taki na 45Ah, a od nowości był akumulator 36Ah więc myślę że ten co mam teraz nie jest za słaby żeby otwierać centralny zamek:) Jeżeli ktoś zna się na tych sprawach i wie co można zrobić żeby wszystkie drzwi działały tak jak powinny to bardzo proszę o odpowiedź.

P.S Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje że wyraziłem się w miarę jasno o co mi chodzi:) Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów Oplowiczów:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny nie otwiera mi tylnych drzwi. Czy są na jednym bezpieczniku ? Czy na jednym kablu ? Co mogło pójść żeby oba poszły od razu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są na jednym bezpieczniku ?

nie

Czy na jednym kablu ?

nie

Co mogło pójść żeby oba poszły od razu ?

kabel miedzy drzwiami a nadwoziem

albo mikrostyk w zamku

tematow o tym jest od groma

poszukaj troszke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich użytkowników Opelków :D

mam pewien problem z centralnym zamkiem.

ostatnio postanowiliśmy założyć centralny zamek (z pilotem) do opla corsy, z 1996 roku, 5-drzwiowy, 1,2B. jest to podstawowa wersja tego autka, bez dodatkowego wyposażenia. Siłowniki i sterownik zostały podłączone prawidłowo. Podczas próby generalnej po zamontowaniu okazało się że po naciśnięciu na pilocie zamknij lub otwórz tylne drzwi zamykają się i otwierają bez problemu, a przednie nie dają rady się zamknąć ani otworzyć. Jaka może być przyczyna takiego działania?? przy próbie zamknięcia lub otworzenia auta z kluczyka od strony kierowcy tylne drzwi również otwierają się i zamykają jak należy, natomiast w przednich drzwiach od pasażera siłownik owszem wysuwa się do góry ale zaraz opada w dół i zamyka te drzwi. Jeszcze ciekawostka ze jak podłączy się pod akumulator prostownik i nastawi się go w pozycji Rozruch (podobnie jest gdy autko ma zapalony silnik i alternator ładuje akumulator) i naciśnie na pilocie przyciski zamknij/otwórz to wszystkie drzwi działają elegancko. Wygląda jakby akumulator dawał na postoju mało prądu i przednie siłowniki w drzwiach nie dają rady się otwierać/zamykać. Dodam jeszcze że akumulator nie tak dawno wymieniałem (jakieś 2-3 miesiące temu) i zakupiłem taki na 45Ah, a od nowości był akumulator 36Ah więc myślę że ten co mam teraz nie jest za słaby żeby otwierać centralny zamek:) Jeżeli ktoś zna się na tych sprawach i wie co można zrobić żeby wszystkie drzwi działały tak jak powinny to bardzo proszę o odpowiedź.

P.S Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje że wyraziłem się w miarę jasno o co mi chodzi:) Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów Oplowiczów:)

 

 

Mam podobny problem co Ty, mianowicie u mnie w lewych tylnich drzwiach przy zamknięciu centralnego zamka z pilota lub klucza przy wyłączonym zapłonie rygielek lewych tylnich drzwi opada do połowy a nastepnie wraca do góry. Z kolei przy włączonym zapłonie działa jak talala :drunk: . Rozerbałem drzwi, sprawdziłem zamek "na krótko" i działa poprawnie, przewody w drzwiach również. Może wiecie gdzie znaleźć centralkę od zamka centralnego, już sam nie wiem, może tam jest jakiś problem?

Jeśli poradziłeś sobie z tym problemem, to prośba o oświecenie mnie

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek76

Wymieniłem baterie w kluczyku no i centralny potrzebuje jakiegoś zgrania - w instrukcji (po niemiecku) nie ma nic specjalnego więc zapytam tu, jak to zrobić aby zadziałał? czy są jakieś metody aby "załapał" ?

 

Astra II bertonka 2001r 2.2 v16 gdyby miało pomóc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterie w kluczyku no i centralny potrzebuje jakiegoś zgrania - w instrukcji (po niemiecku) nie ma nic specjalnego więc zapytam tu, jak to zrobić aby zadziałał? czy są jakieś metody aby "załapał" ?

 

Astra II bertonka 2001r 2.2 v16 gdyby miało pomóc...

wpisz "programowanie kluczyka opel" w google i naciśnij "szczęśliwy traf"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności