Skocz do zawartości

Brak pamięci wyśiwtlacza Opel COrsa B C14SE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem na początek powitać wszystkich, od dłuższego czasu przeglądam to forum, lecz dziś muszę się podzielić moim problemem, otóż, mój śmiszny komputer pokładowy jakim jest godzina, data i temperatura nie trzyma pamięci, ponadto czasami wariuje temperatura np pokazuje -33 stopnie, domniemywam, że może czujnik temperatury jest zabrudzony lub do wymiany, wymienia się takie coś, gdzie znajduje się czujnik, wracając do pamięci po wyłączeniu świateł tracę całe zapamiętane ustawienia komputera, macie jakąś radę, aby to naprawić. Pozdrawiam Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze ze to nie komputer tylko wyswietlacz

resetuje sie tylko wtedy kiedy nie ma napiecia

wiec tutaj szujkaj problemu

moze ktos grzebal i podlaczyl napiecie do oswietlenia

jak je wylaczysz to wiadomo co sie dzieje

 

a co do czujnika to pisano juz o tym na forum

na bank nawet nie przeczytales nic z tym zwiazanego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze ze to nie komputer tylko wyswietlacz

resetuje sie tylko wtedy kiedy nie ma napiecia

wiec tutaj szujkaj problemu

moze ktos grzebal i podlaczyl napiecie do oswietlenia

jak je wylaczysz to wiadomo co sie dzieje

kompletnie się na tym nie znam, ma ktoś pomysł, jak najłatwiej podać podtrzymanie, aby wyświetlacz trzymał pamięć, w radiu nie było problemu zwarłem napięcie radia z potrzymaniem i mam pamięć

 

a co do czujnika to pisano juz o tym na forum

na bank nawet nie przeczytales nic z tym zwiazanego

fakt nie czytałem to akurat najmniej istotne, (przy okazji zapytałem) ale dzieki za rade, nie omieszkam poszukać dogłębniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz

masz niefabryczne radio i zwarles oba kable napiecia (czerwony i zolty)

to teraz idz do auta i je popraw

masz je zamienic miejscami a nie zwierac

jak to zrobisz to wroc i napisz czy jest dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam rozpędziłem się, jak zwarłem miałem spięcie i świeciły sie wszystkie kontrolki, jak zamieniłem miejscami było ok i tak teraz mam, zamienione miejscami kabelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie takiego stricte spięcia nie było, nie strzelił żadny bezpiecznik ani nic, jest wszystko ok. po prostu przy mojej instalacji, jak się zwarło kable paliły się kontrolki, jak na początku przy przekręceniu kluczyka przy odpalaniu, ale to jest teraz nie ważne, bo z radiem sobie poradziłem, nurtuje mnie ta pamięć w wyświetlaczu, jak się dostać do kabli w wyświetlaczu może przeciągnąć kablem i połączyć z napięciowym z radia, macie może inny pomysł, chyba, że go kompletnie odłączyć, bo wkurza mnie ciągle godzina 0:00 i 01.01.1992

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności