Skocz do zawartości

kopci ;/


Gość patryk1235

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patryk1235

Witam!!

 

Mam tigre 1.6 16V przebieg 180tyś i mam taki problem otóż tigra kopci na niebiesko i bierze

olej i tutaj moje pytanie czego zużycia są to objawy? płyn chłodniczy nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam tigre 1.6 16V przebieg 180tyś i mam taki problem otóż tigra kopci na niebiesko i bierze

olej i tutaj moje pytanie czego zużycia są to objawy? płyn chłodniczy nie ubywa.

Jak byś trochę poczytał to byś nie musiał pytać. Masz 1.6 16V (czyli X16XEL) i są to silniki olejożerne - niestety. Ile Ci bierze ??

 

Przyczyną spalania oleju mogą być uszczelniacze zaworowe lub pierścienie, ale w tym silniku zużycia oleju do końca nie zlikwidujesz. Znam z autopsji ten silnik (patrz profil).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Kolego patryk1235, zakładając ten temat podejrzewam, że dobrze znałeś/znasz odpowiedz na postawione pytanie :D

I nie wiem czego oczekujesz? pocieszenia typu... Tak te, silniki chleją olej, nie remontuj, śmigaj i się nie przejmuj, czy kup Pan Pana Motodoktora :D albo zapas taniego "minerała" z beczki na cały rok :D

 

Aha, jak będziesz coś z tym robił to nie licz na to, że wymiana samych tanich uszczelniaczy załatwi sprawę, bo nie załatwi, tylko szkoda kasy na robociznę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daropierwszy

Aha, jak będziesz coś z tym robił to nie licz na to, że wymiana samych tanich uszczelniaczy załatwi sprawę, bo nie załatwi, tylko szkoda kasy na robociznę.

NIe gadajcie takich głupot bo jeździłem tigrą prawie 6 lat przebieg 106 tysięcy i nie miałem żadnych problemów ze spalaniem oleju, a jeżeli już bierze litr na tysiąc to czas pomyśleć o remoncie głowicy czyli wszystko powymieniać i jeżeli będzie wszystko dobrze zrobione nie ma opcji żeby silnik brał olej w takiej ilości, co najwyżej śladowe

Jak byś trochę poczytał to byś nie musiał pytać. Masz 1.6 16V (czyli X16XEL) i są to silniki olejożerne - niestety

Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem chyba że tyczy się to silnika z bardzo dużym przebiegiem a wtedy to każdy silnik będzie olejożerny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja miałem podobny objaw też kopciła i brała dużo oleju zmieniłem olej 10w40 na 15w40 i się uspokoiło jeżdżę już prawie rok 15.000km około 1.5l oleju dolałem ale i tak mnie nie ominie remont silnika pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Daniel GSi

Masz 1.6 16V (czyli X16XEL)

to jest x16xe dla scislosci, w :super:

niektorych nie sluchaj, bo pisza bajki, robilem remont i jak ktos ci go dobrze zrobi to niee bedzie tyle oliwy palil, mialem takie same objawy co ty i zrobilem remont, teraz spali 3litry na 10tysiecy km czyli znosnie , zebym nie mial lpg to pewnie wogole by nie bral, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności