Skocz do zawartości

po przelaczeniu na gaz zapala sie chack i tc zawsze na zimny


Gość pawel23

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc,nie wiem co jest grane.Posiadam Astrę Bertone z 2001r 1.8 16v gaz sekwencyjny pól roczny i od jakiegoś czasu dzieje się tak iż po całej nocy postoju jak przełączy się na gaz to nie trzyma obrotów i zaraz zapala się chack i kontrola trakcji po czym silnik chodzi jak by na 3 tłokach. Bylem dzisiaj w oplu i szczy talem kody błędów:wypadanie tłoków 3 i 4,za uboga lub zbyt bogata mieszanka paliwa.Na paliwie chodzi ok,sondy sprawne,świece nowe przeplotka sprawna.

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 19:15 ]

dodam ze jak autko się zagrzeje to wszystko wraca do normy i już przez resztę dnia wszystko ok

 

usunąłem dwa te same wpisy i poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Myślę że bez gazownika się nie obędzie a to dla tego że sam tego nie zrobisz

Nie sądzisz że to Astrę Bertone z 2001r 1.8 16v gaz lepiej jak by było w profilu???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy i nie wiem gdzie powinien znajdowac sie moj post.Auto juz zawiozlem do gazownika ale boje sie ze wcisna mi ze to nie ich wina,ze to nie jest przyczyna lpg chodz na bp dobrze jezdzi a jak sie zagrzeje to i na gazie smiga niezle.Mam sporo przejechane 240tys i nie wiem,moze to uszczelka pod glowica

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 19:54 ]

swiece sa nowe a z tym modulem to o co chodzi?? to ta cewka??

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 19:59 ]

tam mi sie wydaje ze jak by to ta cewka to by tez na cieplym silniku wariowal a to tylko na zimnym i to na gazie. Sam juz nie wiem gdzie tu podjac trop a gazownik jak nie da rady to w koszta mnie wpedzi

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 20:06 ]

jak ktos mial taki przypadek albo pokierowal mnie co sprawdzic to naprawde byl bym bardzo wdzieczny.Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w oplu i szczy talem kody błędów:wypadanie tłoków 3 i 4

to chyba samo za siebie mówi, że ze jest coś nie tak z ukł zapłonowym! i tu szukałbym przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski byly sprawdzane w oplu na kompie,wylanczal i wlanczal pokolei kazdy wstysk na zapalonym silniku i wszystkie sprawne,sondy rowniez ok.To sie dzieje tylko na zimnym silniku,tz musi przestac conajmniej 10 godzin i tylko na gazie bo na bezynie jest ok.Nie wiem czy to dla tego ze cos jest nie tak a gaz jest poprostu bardziej wrazliwy a na bezynie tego nie czuc czy to tylko wina instalacji gazowej. Instalacja zakladana w czakramie BRC

 

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 17:45 ]

Bylem dzisiaj u gazownika i jest ok.Zostal zalozony podgrzewacz na listwe i jak narazie wszystko ok.Dzieki wszystkim za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności