Skocz do zawartości

zgaśnie na benzynie i na gazie!!!


Gość ryba1986adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryba1986adam

witam mam pytanie otóż po odpaleniu mojego kadecika on potrafi zgasnąć musze przy gazować żeby znowu nie odpalać i praktycznie tak sie dzieje na ciepłym silniku... a staje się to już bardzo denerwujące...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Przypuszczam że na benz.nie możesz odpalić i pali się kontrolka silnika

Wyczyść lub wymień silniczek krokowy,może pompa paliwa nie daje jak trzeba, przewody WN. a może świece

tak tylko strzelam bo kiepsko opisałeś co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryba1986adam

odplam za każdym razem na benzynie dobrze pali, opisze to tak odpalam auto i po chwili gaśnie , więc muszę trzymać na pedale gazu żeby jakby to określić przepalić i później jest ok nie gaśnie ... przewody WN kupiłem w tamtym tyg. jak również rozrusznik( wreszcie uporałem się z odpalaniem) filtr powietrza kopułkę i palec rozdzielacza, nie wymieniałem tylko świec , a jeśli chodzi o silniczek krokowy to nawet nie mam pojęcia gdzie się znajduje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jak również rozrusznik( wreszcie uporałem się z odpalaniem)

to czytałem bo pamiętałem że coś było

zaznaczyłem na zdjęciu strzałką silniczek krokowy

Dołączona grafika

tylko jak wyjmiesz to sprawdź o ring a najlepiej wymień by nie łapał lewego powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryba1986adam

właśnie jeśli chodzi o ten o ring - to jest to pomarańczowe kółko pod filtrem powietrza?! u mnie nie ma czegoś takiego jest goło, a silniczek krokowy czym można przeczyścić i jak sprawdzić czy jest w dobrym stanie?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

to pomarańczowe to jest uszczelka robiłem z klingerytu pod filtr

a o ring jest w środku jak wyjmiesz krokowy to go zobaczysz

nie mam fotki :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryba1986adam

jeśli takiej uszczelki nie mam u siebie w aucie to lepiej żeby była?! czym grozi nie posiadanie takiej uszczelki?? wymienić o ring bez znaczenia w jakim stanie jest?! i jeszcze chciałbym się spytać w jaki sposób przeczyścić silniczek?! bo wydaje mi się że wyciągnięcie nie jest trudne na dwóch śrubach jest umieszczony...?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jeśli takiej uszczelki nie mam u siebie w aucie to lepiej żeby była

czasem może ciągnąć lewe powietrze

wymienić o ring bez znaczenia w jakim stanie jest?

na krokowym jeśli nie masz problemu z dostaniem to wymień

jeśli będzie nie szczelny to też łapie lewe powietrze

a przemyć możesz benz. ekstrakcyjną

a z tymi śrubkami uważaj byś nie wziął zbyt małego kluczyka

masz jeszcze ten o ring na zdjęciu

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryba1986adam

teraz troche odbiegnę od tematu ... a więc dziś podkręciłem trochę obroty czyli mianowicie przestawiłem o jeden ząbek na lince od gazu ( bo rano jak się silnik rozgrzeje a do pracy nie mam daleko to mi na gazie gaśnie więc dlatego zwiększyłem obroty) ale zauważyłem że na postoju mi się po jakimś czasie zapala pomarańczowa kontrolka- ta po lewej stronie z jakimś zaworem w środku czy coś w podobie... czy muszę się martwić tą kontrolką jak ją wykluczyć ?powiem że przed tym było ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

przestawiłem o jeden ząbek na lince od gazu

to jest kiepskie rozwiązanie bo na benz. będą wysokie obroty

lepiej trzeba było zaznaczyć na śrubie od LPG i troszkę wkręcić

a ta kontrolka to pewnie check i jeśli sprawdzisz błędy "wyjdzie ci zła mieszanka"

sądzę że nie masz czym się przejmować ale błędy możesz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności