Skocz do zawartości

komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

meriva 1.7 cdti, nie mam komputera, jest tylko seryjne radio z CD 2005 siemensa (sterowane z kierownicy) - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie

 

pytanie: czy da się założyć-zainstalować komputer? czy to się opłaca w ogóle i ma sens?

 

jesli tak, to jak się do tego zabrac i jakie są koszty?

 

dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Moze miec znaczenie.Moze byc tak ze bedzie trzeba wymienic caly panel z radiem bo one sa te same co w innych modelach tej marki.Najlepiej podjechac do serwisu i sie dowiedziec czy w tej opcji bedzie cos takiego dostepne.U mnie jest tak ze radio jest razem z nawigacja i z kompem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość chudy_00

Witam,

Ja mam od niedawna Merive 1.7 cdti z 2004r. [dosyć wypasioną: full elektryka, tempomat, skóra na kierownicy i radio CCR 2006 ze zmieniarką 4cd/tape/tuner sterowane z kierownicy i z wyświetlaczem dwuwierszowym. Na górze wyświetlacza: czas i temp na zewnątrz, na dole: linia radia- jaka stacja i co grają]

i tu moje pytane;

 

nie wiem czy mam,a jak jest, to jak uruchomic komputer pokładowy?

W ogłoszeniach w mniej wypasionych modelach piszą, że jest komputer, więc może i u mnie jest a nie wiem jak go włączyć. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

post-18892-0-25345400-1309694011_thumb.jpg

post-18892-0-97261600-1309694023_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym wyświetlaczu nie odpalisz komputera a na radiu też nie masz chyba funkcji "BC". ja mam radio cd30 i taki wyświetlacz i nie mam kompa (wyświetla się "no funktion"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chudy_00

No nie mam na radiu przycisku BC - mam sądzić że to jakieś gorsze radio od seryjnego cd30 [widać po śrubkach że raczej nie jest oryginalne lub było naprawiane]???

 

W takim razie w ogłoszeniach goście ściemniaja na maxa o tym kompie "BC" bo nawet jak radio jest inne [posiadające przycisk BC] to , z tego co piszesz na tym standardowym wyświetlaczu nie pojedzie ta funkcja.

 

Właśnie z różnych opisów samochodów wynikła moja wątpliwość, bo myślałem początkowo, że nie mam tego komputera i tyle i mi to waliło, ale jak by to było kwestią naciśnięcia czegoś o czym nie wiedziałem to troche LIPA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby działał komp w merivie to jest taki duży wyświetlacz (jakby podwójny) monochromatyczny lub kolorowy razem z nawigacją (radio cd70)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio CCR 2006 ze zmieniarką 4cd/tape/tuner sterowane z kierownicy i z wyświetlaczem dwuwierszowym

przy tym radiu nie ma komputera pokładowego, do tego żeby był komputer musi być wyświetlacz duży GID (graphic info display), oraz radio z bc (board computer) do tego musisz mieć w aucie instalację potrzebną do kompa( nie wiem czy w twojej instalacja jest)...

 

 

 

więc może i u mnie jest a nie wiem jak go włączyć

a komputer aktywuje się tylko i wyłacznie techem2 zmieniając indeks kodów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radio cd30 i taki wyświetlacz i nie mam kompa (wyświetla się "no funktion"

bo do tego trzeba gid-a...

 

http://allegro.pl/wyswietlacz-gid-wylogowany-astra-h-zafira-b-i1681957739.html taki tylko że musi być od merivy, corsy c lub tigry tt żaden inny nie pasuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności