Skocz do zawartości

Pytanie dotyczace elektrycznych szyb


Gość k4rolek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k4rolek1991

Witam.

Czy któryś z forumowiczów byłby w stanie odpowiedziec mi na pytanie czy astra F 2000r która ma w standardzie manualne lusterka i szyby po zamontowaniu szyb elektrycznych i podłaczeniu do wtyczki w drzwiach będzie działać.

Mam tutaj na myśli czy ta astra miała już instalację z myślą o elektrycznych szybach.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Najlepszym wyjściem będzie zdjęcie tapicerki i obejrzenie co jest w środku. Trudno powiedzieć, może sie zdarzyć ze wszystkie przewody są i tylko trzeba zipać wtyczki.

W mojej Astrze G są wszystkie wiązki przewodów: el szyby, lusterka i podgrzewanie siedzeń a w wyposażeniu ich nie ma

 

Jeśli instalacji w drzwiach nie ma możesz w prosty sposób sam ja sobie zrobisz. Doprowadzasz przewody do puszki z bezpiecznikami, podpinasz pod wskazane miejsca odpowiednie dal El szyb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k4rolek1991

Ale mogłbyś mni wytłumaczyć jak to zrobić ? chociaz trochę?

Czy trzeba rozbierac tapicerke żeby tam sie dostac? pod co sie podłączac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem dokładnie pod co się podłączyć czyt. pod które styki. Kiedyś trochę interesowałem się żeby założyć sobie el szyby na przód ale jakoś zostały tylko plany. Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało.

 

Tak jak napisałeś musisz zdjąć tapicerkę (boczek) drzwi i zobaczyć co masz w środku.

 

Na początek jakiś schemat elektryki (od razu mowie ze nie mam) jak są ułożone kable we wtyku łączącym drzwi z karoserią (pinologia)

 

Jeśli nie masz kabelków to musisz doprowadzić je do tej kostki łączącej drzwi z karoserią. Proponuje kupić odpowiednie wsuwki (pasujące w ten wtyk). Od wtyku ze strony karoserii poprowadzić przewody do puszki z bezpiecznikami (o ile ich tam nie ma - tego nie sprawdzałem). Wpiąć w miejsce odpowiadające za el szyby, włożyć bezpiecznik i szybki powinny śmigać. Trochę zabawy jest a za około 25 zł (w zależności od szrotu) możesz kupić wiązkę przewodów razem z wtyczkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k4rolek1991

jakie to proste włożyc w miejsce bezpieczników.a czy tam we wszystkich wolnych pinach jest prąd nie wiem czy mnie rozumiecie o co mi chodzi .

jezeli jest rząd bezpieczników i na górze są blaszki i na dole to w któreych jest prąd czy to trzeba rozebrac całą tapicerke?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opel_mariusz

Asrta F rok 2000 nie posiada instalacji do szyb elektrycznych(gliwicka oszczędnośc) najlepiej kupiś cały komplet szyb razem z instalacją drzwiową oraz słupków drzwiowych.Do tej instalacji dolutowujemy przewody w/g schematu podpinamy centralny zamek i już działa.Troszkę zabawy z tym jest ale efekt wart zachodu.Trzeba pamiętać o zakupie mocowania wyłaczników w tapicerce od kierowcy bo ciężko podrobić jego mocowanie do tapicerki beż wyłączników szyb elektrycznych.No i najważniejsze pamiętać o zakupie wersji europejskiej zestawu szyb bo troszkę nie będzie pasować (wyłaczniki sterujące szybami w drzwiach kierowcy nabank bo mają inny kształt) Pozdrawiam!:oops:!:-)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k4rolek1991

A czy ktoś z was może powiedzieć czy w słupku jest prąd ? jak podłączyć pod skrzynkę kable tak wieceie normalnie ? trzeba rozebrać całą deske?? Aha i czy jak podłącze ogrzewanie lusterek bezpośrednio pod ogrzewanie szyby to cos moze sie stac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności