Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie LPG Cosra C 2002r.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

może tutaj ktoś mi odpowie w czym może tkwić problem wysokiego spalania.

 

Na początku zaznaczam, że nie byłem jeszcze na żadnej stacji diagnostycznej, gdyż wpierw chcę zaczerpnąć informacji od innych użytkowników tego lub podobnego modelu.

 

Na początek szczegóły samochodu:

silnik: 1.2 z12xe

 

instalacja LPG:

reduktor: Tomasetto

zawór gazowy: Tomasetto

zbiornik: 34l

wielozawór: Tomasetto

obudowa wielozaworu: Stako

zawór tankowania: Tomasetto

układ elektroniczny: Sivco

 

Instalacja LPG sekwencyjna była założona w 2007 roku, nie wiem która to generacja i nie wiem również ile kilometrów zostało na niej przejechane, gdyż samochód mam w posiadaniu od maja ubiegłego roku.

 

Początkowo nie zwracałem uwagi na spalanie, tylko jak się gaz skończył to tankowałem, natomiast od 2 miesięcy zauważyłem, że spalanie jest wysokie. Na pełnym zbiorniku najwięcej udało mi się przejechać w cyklu mieszanym około 250 km, co daje mniej więcej 11-12l/100km.

Z kolei teraz zatankowałem znowu do pełna (29litrów) i w minioną sobotę miałem do przejechania dwukrotnie trasę Łódź-Tuszyn-Łódź w przybliżeniu to jest 100km trasy plus 30km po mieście co w sumie daje 130km i wskaźnik poziomu gazu spadł do 1/4, co w szybkim przeliczeniu daje blisko 15l/100km i nie wiem co może być tego przyczyną.

Rozumiem, że podczas zimy spalanie jest wyższe, ale to nie zmienia faktu, że 15l/100 to i tak o wiele za dużo.

Czas nagrzewania silnika do momentu załączenia gazu nie jest długi, zazwyczaj 3-5 km.

 

Nogi nie mam ciężkiej i jeżdżę spokojnie, więc agresywną jazdę od razu można wykluczyć.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacz na benzyne i zobacz ile ci spali.

Ile ma przejechane ta twoja corsa??

Te silnik 1.2 nie naleza do zbyt zywotnych a lpg to juz wogule:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsinka ma przejechane prawie 137tys.

Na benzynie jak sprawdzałem to pali w okolicach 6-7l na takiej samej trasie jak napisałem powyżej

 

 

Zapomniałem wspomnieć, że te 6-7l spalił na jesieni.

Biorąc pod uwagę, że napisałem o lpg podczas ostatnich warunków pogodowych, zatem wczoraj zrobiłem drugi test spalania benzyny i wyszło około 8-8,5l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawdopodobnie sonda do wymiany,miłem uszkodzoną i palił prawie dwa razy tyle.

Padła mi od gazu.

Jak będziesz wymieniał lambde to na orginał,mi zamiennik nawet roku nie pochodził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sonda do wymiany,miłem uszkodzoną i palił prawie dwa razy tyle.

Padła mi od gazu.

Jak będziesz wymieniał lambde to na orginał,mi zamiennik nawet roku nie pochodził.

Podejdz do sprawy realnie. Na benzynie to prawda mogło by się tak dziać - Corsa C - opis sugeruje instalacje sekwencyjna. Teraz przemysl dzialanie sondy Lambda na Gazie. Jest sobie ogniwo galwaniczne które generuje pewien SEM i gdzie przesyła sygnał?...no własnie do komputera gazowego, który i tak przesyła zupełnie inny sygnał do komputera samochodowego. Poprostu zmyla komputer by nie wywalał błędów. Podczas pracy na gazie mógłby sobie spokojnie wywalić tą sonde. Teksty ze te ogniwo padło od gazu itp to juz wogóle mnie powalają, nie mówiąc o takich tekstach, że gaz niszczy silniki itd.. Jak myślisz które węglowodory będą łatwiej ulegały spalaniu niższe czy wyższe?.

Proponuje udać się do warsztatu gazowego podpiąc centralkę do komputera sprawdzić emulacje sondy lambda - wymieniać cześci w ostateczności bo będziesz pół samochodu w ciemno wymieniał i możesz nie rozwiązać problemu.

Pozdrawiam ;]

 

PS. Spalanie gazu mierz tylko w postaci wyjezdzenia zbiornika do zera w zaden inny sposob ;] Jesli zas sonda lambda do wymiany to wyjdzie Ci to ładnie na pracy na benzynie przy podlaczonym komputerze prawie kazdy soft rysuje ladny wykres pracy sondy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności