Skocz do zawartości

Amortyzatory tył, pompowanie zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do wymiany amorki z tyłu w mojej astrze G hatchback 98r. Mam pytanie o ta regulacje, pompowanie nadwozia.. jak rozpoznac czy to mam ? bo jeśli tak to zapewne jakieś inne amorki beda? w szukajce sie o tym naczytałem.. w instrukcji też to jest.. nie wiem czy to u mnie jest taki system w ogóle..

 

bo mocowanie to chyba normalne - dwa ucha na amorku, dwie śruby i po sprawie, prawda?

 

Kayaba 343306 bedą pasowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o ta regulacje, pompowanie nadwozia.. jak rozpoznac czy to mam ?

schyl się i obadaj amorki, będą dochodziły do nich cienkie wężyki albo nie.

bo jeśli tak to zapewne jakieś inne amorki beda?

tak

 

bo mocowanie to chyba normalne - dwa ucha na amorku, dwie śruby i po sprawie, prawda?

przy zwykłych - tak

 

Kayaba 343306 bedą pasowały?

też pasują do tego nadwozia z tym silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba na siłe szukam problemu bo nic takiego tam nie ma, amortyzator jak amortyzator. Kayabe mam w dobrej cenie to założe i zaczne odkładać na przednie.

 

Okropny luz mam na górnym mocowaniu czyli pewnie ta tulejka wew amortyzatora sie wyrobiła? po założeniu nowego bedzie git ? :-)

 

aha! z tyłu żadnych osłon ani odbojów nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok wszystko wiem.. bede działał pod koniec tyg.

 

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 11:18 ]

nie zakładam nowego tylko pociągne ten :drunk:

 

Otóż.. likwidujemy dalej stuki w zawieszeniu.. Amorki tył nowe założone, przód ok.

 

Łączniki stabilizatora na przód mam już kupione i myśle, że sobie z tym poradze, nie wygląda to skomplikowanie..

 

Zaczne od nich bo one z pewnością kwalifikują się już do wymiany. Tłucze coś także z tyłu, ale nic nie chce pochopnie robić.. najpierw wymiana łączników z przodu, moze akurat to od nich hałas tak dziwnie się rozchodzi.. :drunk:

 

Jeżeli nie ustąpi, to wyciągam wszystko z bagażnika, łącznie z półką i kołem zapasowym i szukam dalej.

 

Co z tyłu jeszcze może sie tłuc poza tulejami belki?? (amorki nowe)

 

 

Czy gdyby padło na tulejki to dużo roboty jest z wymianą ich? da sie zrobić to samemu?

Młody jestem i co się da, chciałby wymienić sam, żeby nieco monety w kieszeni zostało a i się czegoś naucze :))

 

Czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności