Skocz do zawartości

[Tigra] Problem z odpaleniem


Gość snoop000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Grzegorz jestem. Pisze tutaj pierwszy raz.

Posiadam Opla Tigre 1,4iXE 16v, 95r. ABS, Klimatyzacja itp. Kupiłem ją prawie dwa lata temu, i nie miałem z nią żadnych problemów, jeździła jak marzenie. Jednak jakieś pół roku temu zaczęły dziać się cuda! A mianowicie zaczęła ciężko odpalać na zimnym silniku (momentami nie odpaliła wcale-tzn padł akumulator) kiedy udawało się odpalić zapalał się błąd silnika a auto zaczęło odcinać przy 4tys obr/min??!! i jest tak do dzisiaj. Jednak kiedy auto porządnie się nagrzało, zgasiłem i odpaliłem silnik błąd znikał i wszystko było ok, jednak wystarczyło ze autko trochę ostygło (zgaszone 10min) ponowne odpalenie graniczyło z cudem (bywało ze odpaliła ale oczywiście z błędem;/). Może to głupie ale próbowałem odpalać na biegu co dawało pozytywny efekt, chociaż nie zawsze, tak samo zapychanie. Bywało że CHECK przy odpaleniu zaczynał mrugać?! Przy odpalaniu słychać takie dziwne nierównomierne cykanie od strony komputera, tak jakby coś się włączało i wyłączało, sprawdzałem pompę paliwa i jest sprawna. Tigrą jeżdżę na co dzień, na zimnym silniku i przy tych temp jakoś odpala, z problemami ale odpala. Nie jeden mechanik powiedział mi że nie ma pojęcia co się dzieje, mam szwagra (elektronik sam.) z którym męczyłem się tydzień i nic istotnego nie wykazało. Jestem pewien ze auto miało wypadek.

 

W aucie zostały wymienione wszystkie filtry (oleju, paliwa , powietrza), zmieniony olej , wymieniłem czujnik Halla przy rozrządzie (jeden z błędów na to wskazywał), wymieniłem płyn chłodniczy, pompę wody, świece, pasek klinowy, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach i było w normie.

 

Co do listy błędów to było ich sporo ale jak mówił szwagier były nie istotne.

 

Już dawno nie grzebałem w tigrze bo straciłem na nią siły, po prostu się załamałem, ale mam już tego dość! Musze coś z tym zrobić dlatego proszę was o pomoc. Przepraszam ze się tak rozpisałem ale inaczej bym nie mógł tego przedstawić. Pozdrawiam

 

zmieniłem tytuł na czytelny / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listy błędów to było ich sporo ale jak mówił szwagier były nie istotne.

Każdy błąd jest istotny w rozwiązaniu problemu.

Przydałoby się napisać jakie to były błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się sprawdzić na kompie błędy i tu wpisze bo bardzo mi na tym zależy,

 

z tego co pamiętam to na pewno był błąd czujnika halla, oraz problem z pierwszym wtryskiem, myślimy ze szwagrem ze może to być spowodowane tym cykaniem przy kompie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daropierwszy

Z tego opisu to jak dla mnie padło imo ale musisz odczytać wszystkie błędy z kompa wtedy będzie wiadomo co jest nie tak, to cykanie koło kompa to przekaźnik od pompy paliwa i tak właśnie ma cykać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość snoop000

Witam ponownie, niestety nie było to immo.

Pojechałem znowu do szwagra, sprawdziliśmy błędy, przekaźniki itp, błędy były tylko dwa jednak nie jest to już istotne gdyż padł komputer, auto nie odpala, komp nie reaguje na nic.

 

W związku z tym zacząłem szukać nowy komputer (tzn inny), podzwoniłem do znajomych, przejrzałem allegro itp i jest wiele rodzai ale żaden nie jest tak sam jak mój ani taki sam jak inne proponowane;/

 

Proszę o jakąś pomoc w znalezieniu odpowiedniego komputera ( 16227839 ) (BRNW) szwagier mówił że to są najistotniejsze dane. Nie wiem czy mogę podłączyć inny, czy musi być idealnie taki sam (jeśli tak to go nigdy nie znajdę8))

Proszę o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie, jak dobrać odpowiedni komputer?

 

Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daropierwszy

Rocznik oraz pojemność i powinno być ok. po za tym od czego jest ASO? pojedz i panowie sprawdzą w kompie jaki może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość snoop000

wszystkie dane wpisane są na początku moich wiadomości, może w ASO by mi powiedzieli ale tu głównie chodzi o koszty. Chciałbym to zrobić jak najmniejszym wkładem.

 

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 18:01 ]

Czyli nikt nie wie jak dobrać odpowiedni komputer??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności