Skocz do zawartości

wyłączony przełącznik LPG


Gość paula-b2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podczas ostatnich mroźnych nocy miałam problem z odpaleniem. Samochód nie chciał odpalić. Brat poradził mi, żebym spróbowała odpalić go na gazie skoro nie chce na paliwie - bo on tak robi i zawsze mu odpali. Więc spróbowałam. Niestety nie dość, że nie odpalił to jeszcze nie idzie go przełączyć na gaz (przy uruchamianiu na paliwie wcześniej migała zielona kontrolka, a teraz żadna kontrolka się nie świeci... :-) ). Co może być tego przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat poradził mi

... lepiej niech idzie na piwo - a Ty przeczytaj instrukcję swojej instalacji ...

... jaki silnik, jaka instalacja lpg :drunk::drunk::)

żadna kontrolka się nie świeci

... w instalacji lpg jest osobny bezpiecznik - w komorze silnika musisz go znaleźć i chyba wymienić ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.2 ale wiem, że jest jeszcze jedno oznaczenie - niestety samochód jest unieruchomiony od kilku dni, bo nie chciał odpalić i stoi 60 km od domu, więc nie mam jak sprawdzić. Gaz przełącza się po osiągnięciu temperatury 20 stopni. Od niedawna mam samochód i prawko, więc się dopiero wszystkiego uczę :)

 

poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Gaz przełącza się po osiądnięciu temperatury 20 stopni.

jeśli brat potrafi go odpalać na LPG. bez prub benzynowych bo może dostaje jedno i drugie

można też odłączyć LPG. do sprawdzenia czy na benz. odpali

Tylko pytanie czy ma iskrę i czy paliwo dochodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wogóle nie odpala... :drunk: Ale to chyba wina zamarzniętej benzyny w przewodach - bo odpalałam go na benzynie wieczorem a rano już nie dygnął...tak jakby chciał zaskoczyć, ale nie umiał. Więc brat poradził przełączyć na gaz i tak spróbować...no i przełączyłam a teraz tylko z tym problem, bo samochodu nie odpaliłam i nawet nie wiem czy ta "dobra" rana nie uszkodziła jeszcze czegoś w instalacji gazowej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paula-b2

Paliwo i gaz jak najbardziej były. Bezpieczniki i dopływ paliwa wporządku :wesoly: A co do włącznika to wyciągnęłam akumulator, postał kilka dni w domu i wszystko wróciło do normy, chociaż coś jest na kablach podłączonych do akumulatora, bo podczas dokręcania kontrolka od gazu znowu przestała na moment świecić. Teraz samochodzik śmiga jak nowy ;)

Dzięki za rady i okazaną życzliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności