Skocz do zawartości

skrzynia biegów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum mojego problemu ale nic nie znalazłem

wiec pisze nowy temat jezeli taki jest to przepraszam bardzo.

wiec tak

pisadam corse B 1.5td dzisiaj chciałem wyjechać z podwórka( stała dwa dni nie odpalana)

auto cofnałem z górki oczywiscie samo zjechało na biegu, nastepnie wrzuciałem jedynke i powoli toczyłem sie ku wyjazdowi( spokojnie bez wariacji) auto miało pokonac lekka górke no i nagle auto stoi choc jechało do przodu.wychagnalem półoś aby sprwadzić co jest no i okazało sie ze półoś jest dobra przeguby całe. pomóżcie mi co to może byc bo ja nie mam na to koncepcji myslowej;(

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak ten problem był zażegnany też właśnie myślałem i powiem więcej wyciągnąłem ta ośkę i nic jej nie było, biegi oczywiscie wszystkie wchodzą bez żadnego problemu silnik daje moc na koła tylko gdzieś się nie chce zazębić zeby w pełni dać moc teraz to wyglada tak jakby łapało gdzieś napęd ale nie może chwycić do końca.

nie wiem teraz tak analizuje wszystkie moje zdarzenia i powiem tak ze ostatnio miałem małą wpadkę a dokładniej mówiąc mały poslizg i zachaczyłem o rów nie mocno bo sie nic nie stało ale teraz właśnie tak myślę że to może mieć jakis związek ze półoś siedziała a teraz jak przyszło trochę problemu zimą to nie chwyta do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ty kolego nim nie jeździj i obejrzyj go dokładnie czy się nie rozchodzi to znaczy czy nie jest gdzieś pęknięty samochód

Widocznie koła się rozchodzą

Jak go podniesiesz na belce to patrz dokładnie potem wciśnij tą półoś i lekko opuść powinien normalnie ciągnąć ale nie jeździj bo jeśli jest tak jak myślę to komuś krzywdę zrobisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie to odpada napewno bo był sprawdzony pod tym kątem wymierzony na fabryczne wymiary także o tym nie ma mowy żeby sie rozszedł.a na temat półosi to może coś takiego byc ze nie siedzi do końca na swoim?? bo po ostatnim razie co mi wypadła to też było tak na pół..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi też bym zaraz tak pomyslał ze z tym sa problemy. mnie nurtuje prawa półos bo lewa jest wyciągnieta. bo jak nie półos to moja ostatecznosc to jest mechanizm róznicowy....

 

 

Temat mozna juz zamknąć bo samochód jest naprawiony:)

prawa półoś była lekko wyciągnietana tyle że nie wypadała ale byłą lużna..

dzięki za wszystkie info pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności