Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.5td wymiana uszczelki pod glowica


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o radę wzrosła temperatura i wywalilo plyn chlodniczy przez zbiornik wyrównawczy wymontowalem termostat okazalo sie ze mimo iz zimny silnik byl otwarty wiec podwieszony :beer: uzupelnilem plyn chlodniczy po dlugim (kręceniu) udalo sie odpalic autko przy odkreconym zbiorniku wyrównawczym na wolnych obrotach slychać bulgotanie więc podejrzewam ze walnęła uszczelka pod głowicą i kompresja z komory spalania idzie do obiegu ukladu chlodzenia przy kreceniu rozrusznikiem i po odpaleniu malo tego ze zbiornika wyrownawczego dymi sie i czuc spalona ropa czy to rzeczywiscie bedzie ta uszczelka czy moze cos innego i ile to wogole moze kosztowac mechanik mi powiedzial ze wymiana uszczelki to za sama robocizne min. 300 zł. a co z czesciami ? ktos mi powiedzial ze trzeba odkrecac kolektor dolotowy wiec i owa uszczelka tez do wymiany no i ktos mi jeszcze powiedzial ze przy okazji warto wymienic rozrzad wiec ile to moze wszystko kosztowac i czy musi byc szlif glowicy jesli to rzeczywiscie jest uszczelka pod glowica prosze o pilna odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o cennik to mniej więcej 85zł za element pasek rozrządu, napinacz, rolka no i przydała by się wymienić pompę wody to na temat rozrządu szlif głowicy nie wiem,uszczelka pod głowicą ok 120 złotych uszczelka układu dolotowego pare groszy pisze orientacyjnie w zależności kto gdzie kupuje(allegro czy w komplecie itp )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Co do rozrządu to ponad 300 bo jak mniemam silnik isuzu wiec będą 2 rolki. Co do głowicy to możesz sprawdzić szczelność zaworów jak będzie już na wierzchu. Co do szlifu głowicy to może ktoś podpowie jak łatwo sprawdzić czy jest prosta. Można kupić grubszą uszczelkę o jeden ząbek. Jak się trochę znasz możesz zaryzykować i sam wymienić. Czym miałeś zalany układ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad zalany byl plynem chlodniczym sam sie za to nie wezme nie mam warunkow ani narz4edzi ale mechanik za robote chce 300 i 300 czesci czyli w 600 powinienem sie zmiescic a jesli do tego chcialbym wymienic pasek rozrzadu to ile dodatkowo musialbym liczyc i ile kosztuje pompa wody ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że nie wodą. Płynem ale jakim? Może napiszę tak , niech mechanik nie leje petrygo bo znowu Ci uszczelkę zeżre. Kup płyn na glikolu. Rozrząd jak już pisałem coś ponad 300 jak masz silnik isuzu. Pompa to nie wiem ale czy na pewno pompa wody jest napędzana z paska rozrządu? Jeśli nie to może nie ma sensu pchać się w koszty jak nic się z nią nie dzieje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności