Skocz do zawartości

Kilka pytań


Gość Seba OBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zakupiłem Corsę B. Jak to w naszym kraju bywa, samochód był stuknięt z przodu, dlatego też podejrzewam, iż nie ma w nim poduszek powietrznych. W związku z tym mam pytanie. W którym miejscu (o ile w ogóle jest) znajduje się czujnik uderzeniowy? Wiem że w nowych oplach jest on pod przednią belką, albo na belce pod zamkiem. U siebie w corsie czujnika nie znalazłem, w książce też nic na ten temat nie pisze. Jedynie co mam na 100% to sterownik poduszek, chyba sprawne napinacze pasów (chya bo w napinaczu fotela kierowcy plastik, z pod którego wyskakuje karteczka jest połamany/wycięty nożykiem, więc nie wiem czy już ktoś przy tym nie dłubał). Ponadto nie świeci mi kontrolka poduszek powietrznych i nie widze u siebie w aucie miejsca na bezpiecznik z poduszek.

 

Ponadto jadąc trochę dłużej stałą prędkością (tak od 60km/h w górę) po kilku minutach zaświeca mi się kontrolka CHECK ENGINE. Auto jedzie dalej normalnie i po jakimś czasie (różnie, od kilki do kilkunastu minut) kontrolka gaśnie. Czy siada mi zawór EGR?

 

A i jeszcze mam takie pytanie. Chciałbym założyć elektryczne wspomaganie. Może już jest coś na ten temat na forum, przyznam się że nie szukałem, ale czy wystarczy kupić kolumnę kierownicy czy trzeba również zmieniać listwę?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już jest coś na ten temat na forum,

... jest - poszukaj ...

w napinaczu fotela kierowcy plastik, z pod którego wyskakuje karteczka jest połamany/wycięty nożykiem,

... a ,,karteczka'' tez wycięta ;);) tzn, że wystrzeliły ...

zaświeca mi się kontrolka CHECK ENGINE.

... sczytaj błędy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seba OBR

karteczki są w obu pasach. Co do tematu o wspomaganiu to szukałem, ale nie znalazłem tego , w którym jest opisany montaż takowego wspomagania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seba OBR

silvo44, no właśnie nie chodzi mi o to:

myśle o założeniu wspomagania elektrycznego. w pierwszym linku nic konkretnego nie pisze, w drugim opisany jest montaż wspomy hydraulicznej

 

andrzej_m55, pewnie. chętnie służę pomocą, musze tylko więcej sie dowiedzieć o nowym nabytku ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle o założeniu wspomagania elektrycznego

... ani ja, ani tym bardziej andrzej_m55, nie mamy szklanych kul i kruka na ramieniu - to przykład, że nie szukałeś ... po wpisaniu w GOGOLE frazy - masz 2000 stron ... ja mam je czytać http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif :D nie potrzebuję wspomagania, i moim zdaniem Ty też nie ... ale skoro się upierasz :cry: .... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość pawełheniu

temat odkurzam. Moja Corsa też była bita - niby zroiona dobrze, ale sam jestem ciekawy gdzie tyh czujników szukać. Kontrolki od poduch się zapalają i gasną przed zapłonem jak trzeba, ale nie oszukujmy się - to jeszcze o niczym nie świadczy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności