Skocz do zawartości

Jaki olej do Corsy B i Luźny rozrząd


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zapytać o to czy oleje można mieszać?

OPIS PROBLEMU, otóż przy wymianie uszczelki pod głowicą wymieniono mi również olej.

Sam jestem sobie winny gdyż stwierdziłem żeby mechanicy przy kupnie części zadbali również o olej. Nakreśliłem im że resztka jest jeszcze w bagażniku niech dokupią Castrola (15W40) i niech dolewają. Problem jest w tym że kupili mi Magnateca 4l (najdroższego- nie wiem po co ) i wlali niemal całą zawartość do silnika, tak że na dolewkę została mi szklanka.

Tak więc zostałem z Castolem Motor Oil (ok 1l) i Magnateciem (ok szklanki) czy moge je zmieszać? tzn dolewać tego Motor Oil jak już wyleje całego Magnateca?

 

Warto jeszcze wspomnieć, że szef stacji obsługi pojazdów był zaskoczony że jeżdżę na mineralu. NIe bardzo zrozumiałem o co mu chodzi , mówił że mój rozrząd (1.2 X12SZ) jest "sterowany" hydraulicznie czy coś w tym stylu... jak się ma do tego Wasze doświadczenie z mineralami w corsach?

 

Jeszcze jedna rzecz. Przy odbiorze auta stwierdzono ze mam "luźny" pasek rozrządu. Kazali przyjechać za tydzień na sprawdzenie. Przyjechałem i już wszystko gra... (rozrząd był robiony rok temu 14 tys.)

Czy możliwe jest by pasek sie naciągnął ? troche mi to podejrzanie wygląda więc pytam.

 

Bede wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w tym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupili mi Magnateca 4l (najdroższego- nie wiem po co

...bo i tak Ty za to płacisz.

 

wlali niemal całą zawartość do silnika, tak że na dolewkę została mi szklanka.

Sprawdź poziom na bagnecie.

Wlewa się około 3,5 litra do tego silnika.

 

czy moge je zmieszać?

Ja na pewno bym tego nie zrobił.

 

szef stacji obsługi pojazdów był zaskoczony że jeżdżę na mineralu.

Moja CB przy przebiegu ponad 200 tys.km jeździ na półsyntetyku.

Parę lat temu po zakupie samochodu zalałem minerał ale popychacze strasznie stukały, szybko wymieniłem na półsyntetyk i do dziś nie ma żadnego kłopotu.

 

mówił że mój rozrząd (1.2 X12SZ) jest "sterowany" hydraulicznie czy coś w tym stylu.

Pewnie chodzi o popychacze zaworów (hydrauliczne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jazda na mineralnym może mieć tragiczniejsze w skutki?

Jakiegoś stukania nie usłyszałem (może nie bardzo wiem gdzie słuchać)

Kupiłem auto rok temu, nie wiedziałem czym go zalać i mechanicy stwierdzili ze najlepszy dla niego bedzie mineral. Posluchałem ich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ale czy jazda na mineralnym może mieć tragiczniejsze w skutki?

Jakiegoś stukania nie usłyszałem

W krótkim czasie założysz temat "coś stuka w silniku"

To jest tak samo jak by tobie nie dał jeść i pić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jadę już rok na mineralu, szkoda że wcześniej tego nie wiedziałem...

Czy zmiana z minerala na półsyntetyka jest kosztowna? nie wiem jakieś płukanie silnika czy coś. Nie wiem na jakim oleju corsa jeździła u niemca i ile (na karteczce było tylko ARAL i data...)

czekam na dalsze sugestie za które jestem dźwięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony_corsarz

to ja mam sugestię żebyś kupił Lotosa półsyntetyka (ok 70 zł za 4 litry) i zmienił olej, mnie mechanik od razu mówił że ten samochód jeździ na półsyntetyku, płukanie silnika niepotrzene, po prostu spuść do końca stary olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności