Skocz do zawartości

Instalacja lpg do astra f 1.4 jaka wybrac?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zastanawiam sie nad załozeniem instalcji gazowej do moje astry, jestem w temcie jeszcze zielony wiec prosze o rade:) chodzi mi o koszty takiej instalcji:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno mnie nie było na forum. Widzę, że sporo się pozmieniało :wesoly:

Ja z tym samym pytaniem. Tzn. Astra 1.4NZ (czyli na monowtrysku) rocznik 92, prod. Belgia.

 

Będę zakładał do niej gaz. Trochę mam obawy, ponieważ nie bierze oleju (półsyntetyk - Castrol GTX Magnatec 10W40) oraz bardzo mało pali do 7l w cyklu mieszanym, przy bardzo ciężkim "bucie", przy lekkim do 6l - silnik tyka jak zegarek.

Jednak, muszę jeszcze zmniejszyc koszty przejazdu i potrzebuję od was rady.

Jaką instalację? II gen? sprzęt jakiej firmy będzie najlepszy? Nie chcę pchac byle czego, max 2tys na instalację (lepiej gdyby była tańsza, ale jeszcze dobra).

Brat ma I gen (chyba) w Golfie II na gaźniku i bardzo dobrze to nawet chodzi, ale straszenie dużo pali (po regulacji - przykręcenie) jeździ się fatalnie), a pali tylko litr mniej niż przed :wesoly:; czyli 10l/100km! - silnik 1.6 (benz 8l/100km). I ten przycisk pstrykacz :wesoly: , czy w II gen też jest takie rozwiązanie, czy takie jak mam u rodziców w aucie - sterowane elektronicznie?

Proszę o porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do asterek 1.4 instalka II gen. bedzie ok. teraz ceny instacji spadły sporo tak ze góra 1500 bedzie kosztować, ale z tego co czytałem ostatni to gaz ma sporo zdrożec od wrzesnia bo rzad nasz kochany podnosi akcyze, tak z ezastanócie się czy warto, ja bym czekał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wsadził na monowtrysk II generacje.W golfie na gaźniku dawkowanie gazu odbywa się za pomocą registra (śruby),natomiast już w przy wtrysku nawet mono daje sie krokowca (montowałem LPG).A przełącznik zależy od tego co Ci zaproponują,tzn jaki sterownik.W Lecho jest taka kostka duża z 3ma pozycjami (I,0,II) a np już w Bingo jest taki fajny mały płaski kwadracik,switch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w jakimś dzienniku,o ile się nie myle to w telexpresie mówili że gaz od Września ma podrożeć o ok. 30 groszy na litrze.W moim mieście gaz kosztuje obecnie 1.70-1.75 zł,a benzyna 4.03 -4.40.Więc jeśli podniosą cenę o 30 groszy to będzie ona wynosiła ok 2 zł,więc i tak dużo taniej niż benzynka.Nawet jak autko spali 2 litry więcej gazu na 100km to i tak wg.mnie jazda na gazie się opłaci.W tamtym roku przez jakiś czas gaz kosztował ponad 2.10 zł i mimo wszystko jazda się opłacała.Może troche zabardzo upieram się tego gazu,ale ostatnią miałem okazje pojeździć przez tydzien renault clio 1.2 na benzynie i uwierzcie przerażało mnie gdy tankowałem na stacji.Wlewam na 30 zł zerkam a tutaj niecałe 7 litrów(gazu miałbym prawie 17 litrów).W czasie jazdy poprostu się pilnowałem, i chyba jeszcze nigdy nie jeździłem tak ekenomicznie hehe.Jeszce ta świecąca się kontrolka rezerwy i szum przelewającego się w zbiorniku paliwa straszne.

Pozdrawiam Asterix :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Astrę F '96 z silnikiem X14NZ (następca C14NZ) zamontowałem do niego instalację II gen. Landi-Renzo ze sterownikiem LCS A1/V05. Pali mi w mieście około 10-11 l a nogę mam ciężką. Polecam ta instalacje. Uwaga: jeżeli ktoś będzie chciał Ci zamontować instalacje gazową Landi-Renzo z jakimś nowszym sterownikiem nie zgadzaj się - przerabiałem taką sytuacje (ciągłe problemy z obrotami na benzynie i LPG) aż doszło do tego że gazownik na gwarancji wymienił całą elektrykę na wyżej wspomnianą - wszystkie problemy z obrotami ustały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda C18NZ, ale konstrukcja praktycznie taka sama. Instalacje miałem Lovato Igen. (z taką kupiłem auto), a niedawno dołożyłem do tego sterownik bingo m więc już jest IIgen. :mrgreen:

Po kilku tankowaniach pali zauważalnie mniej (jakieś 1-1,5l mniej), znaczy mieszczę się w 10l (kiedyś do 12l paliła) z czego 60% trasa, ale raczej szybko jeźdżę. Silnik pracuje tak samo, a może nawet lepiej w górnym zakresie obrotów. Bingo jest bardzo proste do ustawiania i samemu można wszystko zrobić, ja polecam.

I nie ma co się bać, że silnik się rozleci. Moja ma na gazie już 100kkm i dalej chodzi jak zegarek, oleju nie bierze itd.

Przede wszystkim to porządnego gazownika trzeba wybrać, a on już zadba o to, żeby wszystko było jak należy. Instalkę IIgen. spokojnie za 1500pln wyrwiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności