Skocz do zawartości

Coś ze skrzynią biegów ? Sprzęgłem ?


Gość Ronn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z 2 tyg. temu (były wtedy te straszne mrozy) schodzę na dół chciałem pojechać do kumpla i taki dziwny przypadek. Samochód odpalił za 1 razem, wrzuciłem 1 i ruszyć nie mogłem bo nawet nie drgnął. Zostawiłem go jeżdziłem autobusem bo nie miałem czasu na internet i pytanie się :lol: Teraz jednak chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną tego, że mogę wrzucić wsteczny, 1 (ciężko), 2, a 3,4,5 w ogóle nie mogę. Obojętnie na jakim byłby biegu lub nawet na luzie jak puszcze sprzęgło to się ono pali a on nawet nie drgnie :mrgreen: Co z tym zrobić ? :wesoly:

 

Dodam, że rozłączyłem te wodziki i samemu chciałem wrzucić bieg ręcznie pod maską i tylko wsteczny, 1 do końca nie dam rady bo za ciężko i 2 a reszty nie mogłem :lol:

 

Pytałem się na Kadett Tuning Klub, ale nic nie pomogło.

 

Wiec pytam się tutaj, może ktoś ma pomysł jakiś :beer:

 

PS. Nie jestem do końca przekonany czy dobry dział, ale jak nie to proszę o przeniesienie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

sluchaj, takie pytania to do najstarszych górali :wesoly: to częsty objaw że nie wszystkie biegi można wrzucić, czasem jest to sprawa regulacji i to może pomóc, ale jeżeli wrzucasz bieg, puszczasz sprzęglo a nie jedziesz, to wg mnie nic tylko jechać do jakiegoś majstra i wypytać go o kosztorys, podejrzewam że nic mądrzejszego niż sprzęglo nie wymysli. Zwlaszcza że skrzynie biegów w kadettach są malo awaryjne - ja osobiście nie spotkalem się z padniętym w/w podzespolem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie mróz tak zagęścił olej w skrzyni że miałeś z tym problem:P w moim kadecie też nie mogłem wrzucić biegu, dopiero jak silnik się rozgżał to można było podziałać:wesoly: najlepsze jest to że przy mrozie -20 jak puszczałem sprzegło bez biegu to samochód delikatnie ruszał (ale tylko kawałek):beer: jak zejdą mrozy sprawa się wyjaśni:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

challenger, nie unoś się bo kolega nie wie i pyta :wink:

Ronn, zdejm skrzynię bo tak to jest tylko bdybanie

może sprzęgło się rozsypało, może łożysko ślizgowe, a może w skrzyni coś padło

W każdym razie puki jej nie zdejmiesz się nie dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności