Skocz do zawartości

Pojawienie się dziwnego dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na początku chciałbym się przywitać po mojej bardzo długiej nieobecności na forum (co spowodowane jest studiami).

Chciałbym prosić o poradę, otóż w mojej vectrze B z 2001 r od ok miesiąca słychać dziwny dźwięk dobiegający z przodu samochodu. Gdy odpalę samochód i jest on na biegu jałowym wszystko jest ok, dopiero po wrzuceniu "jedynki" i słychać dźwięk jak z samochodzików na pilota, dźwięk ten nie ustępuje po wrzuceniu dwójki ani wyższych biegów, co prawda mniej go słychać na wyższych biegach ale jednak słychać co mnie niestety nie pokoi. Bardzo wyraźnie słychać go także przy skręcaniu na parkingu.

Proszę o pomoc w ustaleniu co "to" może być, ponieważ boje się o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej vectrze B z 2001 r

... po to jest profil, abyś nie musiał tych danych wpisywac w każdym poście ....

mniej go słychać na wyższych biegach ale jednak słychać

wyraźnie słychać go także przy skręcaniu na parkingu.

... jesli lokalizacja jest lewo-prawo to łożysko w kole ... jesli centralnie słychać to może łożysko wyciskowe się kończy ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na biegu jałowym wszystko jest ok

Bardzo wyraźnie słychać go także przy skręcaniu na parkingu.

A sprawdzałeś na luzie, ale podczas toczenia się auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
w mojej vectrze B z 2001 r

... po to jest profil, abyś nie musiał tych danych wpisywac w każdym poście ....

przepraszam zapomniałem o tym :wink: taka mała gafa.

Co do problemu to na luzie i podczas toczenia auta niestety nic nie słychać dopiero jak jakiś bieg wrzucę. I jest słychać to raczej centralnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wo-mokotow

... jesli lokalizacja jest lewo-prawo to łożysko w kole ... jesli centralnie słychać to może łożysko wyciskowe się kończy ....

 

albo olej w skrzyni biegow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak jakiś bieg wrzucę. I jest słychać to raczej centralnie

... to weź na przejażdżkę kogoś trochę oblatanego - problem może być tak jak podejrzewam - łożysko wyciskowe, sprzęgło lub skrzynia jak sugeruje wo-mokotow ... podnies auto - cały przód, wtedy zlokalizujesz źródło hałasu ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziękuję za wszelką pomoc ;) tak też zrobię, jutro jadę do znajomego mechanika i ma popatrzeć co jest nie tak, najprawdopodobniej to będzie ten olej w skrzyni. jak będę wiedział na 100% to napiszę co to było. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw Lut 11, 2010 19:35 ]

Właśnie wróciłem od mojego mechanika, skończyło się na dolaniu płynu od wspomagania, to tak na przyszłość jakby ktoś kiedyś potrzebował :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności