Skocz do zawartości

Wymiana reflektorów w Corsie D


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem już od roku szczęśliwym posiadaczem Corsy D. W związku z tym, że jestem dość zielony (nie mam doświadczenia) w grzebaniu przy aucie chciałem zasięgnąć porad na temat wymiany reflektorów oryginalnych na coś takiego: http://interpc.pl/~pdx/ref.jpg . Jako, że nie chcę niczego zepsuć prosiłbym o jakieś wskazówki jak się za to zabrać, na jakie problemy mogę się natknąć, czy mogą wystąpić jakieś problemy z komputerem, tudzież czy opłaca się jechać z tym do mechanika i jak bardzo może mnie za to oskubać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić czy reflektory mają homologacje i czy mają certyfikat EMC (zgodność elektromagnetyczna). Poza tym jeśli reflektory to jakaś tania chińszczyzna to przy ich montażu musisz uważać by włożyć je tak by nie pojawiły się na kloszu rzadne naprężenia. Jeśli się pojawią, a klosz do korpusu jest zgrzany źle, to po jakimś czasie używania może się reflektor rozszczelnić i potem będzie Ci parował, a z tym już raczej nic nie zrobisz.

 

Na podstawie powyższego nie jestem zwolennikiem chińskiego tuningu :wink:

A że tak zapytam, rozumiem że oryginalne reflektorki z Corsy słabo Ci świecą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbirkos, dzięki za informacje. Nie świecą źle, chciałbym po prostu zrobić coś z wyglądem mojej Corsy :beer: To zależy od gustu, co się komu podoba. Chcę być ostrożny przy zakupie czegokolwiek dlatego pytam. Uważasz więc, że te reflektory mogą być marnej jakości? W takim razie gdzie powinienem szukać jakichś ładnych reflektorów? Szczerze mówiąc oryginalne nie przypadły mi do gustu. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić nawet używane ale orginlane soczewki z czarnym wkładem?

Takie np. jak tu: http://www.allegro.pl/item915555974_opel_corsa_d_reflektor_prawy_soczewka_soczewkowy.html

I taniej i nie żaden Yungjagn ani inne chińskie cudo tylko Hella albo Valeo (nie pamiętam kto robi do Corsy D) :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem niestety kto robi przód, tył do wersji 3HB robi Valeo Chrzanów.

 

Jeśli ktoś chce kupić relefktorki nie OEM, to jeśli już to sugeruje znane firmy: AL, Hella, Valeo, a nie chińszczyzna.

 

Pamiętajcie też, że na etapie projektowania dostawca dostosowuje kształt części do odchyłek karoserii. Może więc być tak, że dostawca dostarcza niby taką samą część np.: tylną lewą lampe do Corsy 5HB ale w dwóch wersjach. Jedna jedzie do Zaragozy druga do Eisenach, różnica jest niezauważalna gołym okiem i chodzi na przykład o różnicę w przesunięciu pinu pozycjonującego np.: o 1 mm w osi Y i o 0.5 mm w osi X. Różnice w karoserii między poszczególnymi zakładami były, są i będą zawsze. W przypadku niektórych części może to mieć wpływ na ich jakość. Jeśli na pinie pozycjonującym lampe pojawi się niepożądane naprężenie to kolokwialnie mówiąc, to naprężenie musi gdzieś "wyjść" i czasami to właśnie jest powodem rozczelnienia się lampy gdyż nie wytrzymuje zgrzew między korpusem lampy, a kloszem.

 

Auto z tuningowanymi światłami może i fajnie wygląda ale zerknijcie na tuningowane i nietuningowane auta. Ile z nich ma zaparowane światła tylne lub przednie reflektory. Z moim obserwacji wynika, że 95% zaparowanych świateł to głównie tuning dlatego jestem jego przeciwnikiem. Lampa zaparowana nie świeci tak jak powinna przez co nie spełnia norm i nadaje się tylko do zescrapowania.

 

Sorry za długi wywód, ale to takie trochę zboczenie zawodowe. Niezgodna częśc do śmietnika, dobra spełniająca specyfikację do samochodu :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie będę badziewstwa kupował. Jeszcze ostatnie pytanko, myślicie, że w oplu oryginalne reflektory soczewkowe (na przykład takie jak podała osoba 2/3 posty wyżej) będą w znośnej cenie? Ktoś może miał styczność z ich cenami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe w ASO? Cena sądzę razy dwa co najmniej od używanych. Chwytaj za słuchawę i zadzwoń do pierwszego lepszego ASO to będziesz miał dokładną informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności