Skocz do zawartości

Problem z zaciskiem w przednim kole


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Kilka dni temu podczas jazdy zablkowało mi przednie lewe koło. Ledwo co udało mi się dojechać do najbliższego warsztatu. Tam mechanice zdjel lewo koło i stwierdzili, że problemem jest zacisk. Poradzili mi, żeby nie kupował całego zacisku, tylko komplet naprawczy. I tu zaczęły się schody. Poszedłem do sklepu motoryzacyjnego i tam miły Pan dał mi zestaw, twierdząc, że jest na pewno dobry. Kiedy zaniosłem go do mechanika, on go zobaczył i stwierdził, że niemożliwe jest to, żeby to był ten zestaw, gdyż guma, która jest odpowiedzilana za ochronę przed dostawaniem się do środka brudu jest bez metalowego oringu, a ta która była taki posiada i związku z tym nie można tej nowej założyć. Więc wziąłem ten zestaw i udałem się znów do sklepu. Tam Pan upracie twierdził, że jest tylko jeden rodzaj do Astry II takiego zestawu. Udałem się więc do następnych 4 sklepów motoryzacyjnych i tam wszyscy powtarzali to samo, czyli że jest tylko jeden rodzaj zestawu z gumą o średnicy 570 mm bez żadnego metalowego oringu. Zadzwoniłem więc do kolegi, który pracował kiedyś w serwisie Opla i on powiedział mi, że nie raz trafia się tak, że w Astrach były montowane takie zaciski jak w Zafirach. Więc kupiłem drugi zestaw i ten jest o średnicy 520 mm. Poszedłem do mechanika, powiedziałem mu, co wszyscy sprzedawcy i mój kolega mówili, a on na to, że jest to niemożliwe. I wyczyścił mi cylinderek (który apropos jest z tworzywa a nie metalowy) założył wewnętrzną gumę nową, ale zewnętrzną starą. I teraz moje pytanie - czy faktycznie są jeszcze jakieś inne typy tych zestawów naprawczych, czy mechanik po prostu nie umiał tego nowego założyć??

 

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności