Skocz do zawartości

Problem z hamulcami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witajcie.

 

Dziś miałem pecha, dojeżdżając do skrzyżowania zacząłem jak zwykle hamować, kiedy nagle na jezdnię wbiegł pies, wcisnąłem hamulec do oporu (w celu hamowania pulsacyjnego, ponieważ nie mam absu).

 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy nagle tył samochodu zarzuciło i wpadłem bokiem na stojące na sąsiednim pasie auto. Efekt: 400pln dla gościa za szkody, poważnie wgniecony błotnik i tylne lewe drzwi...

 

Wracając z miejsca zdarzenia zauważyłem, że za każdym razem gdy mocniej dotknę hamulca, tył zaczyna rzucać. Przeprowadziłem test na śniegu rozpędzając się do niewielkiej prędkości i wciskając hamulec do oporu. Okazało się że przednia oś nie bierze w ogóle, za to tylnia hamuje jak żyleta - stąd dzisiejszy wypadek.

 

Wydaje mi się że chodzi o korektor siły hamowania, ale nie jestem pewien. Ten problem nastąpił dzisiaj pierwszy, i mam nadzieję ostatni raz.

 

Jakieś rady, sugestie, opinie ? Gdzie szukać przyczyny ? Dodam tylko, że w zbiorniczku płynu hamulcowego nic nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wcisnąłem hamulec do oporu (w celu hamowania pulsacyjnego, ponieważ nie mam absu).

I to ma być według Ciebie hamowanie pulsacyjne?

 

Jakieś rady, sugestie, opinie ?

Pulsacyjnie to znaczy kilka razy i z niewielką siłą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponuję zdiagnozować czy działają z przodu hamulce.

Można podjechać na stacje diagnostyczną na rolki.

Koszt niewielki a wszystko będzie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość fokus72

witam wszystkich! Mam problem z hamulcem ręcznym w astrze g hb, hamulec ręczny nie działa wymieniłem klocki i tarcze tył bo były w kiepskim stanie,przed wymianą ręczny działał bardzo słabo(ale działał),po wymianie tarcz i klocków w norauto z fachowcami od 7 boleści(którym tłumaczyłem jak mają zamontować mi klocki)ręczny nie działa w cale. jak to naprawić:D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

proponuję zdiagnozować czy działają

z przodu hamulce.

Wydaje mi się że chodzi o korektor siły

hamowania, ale nie jestem pewien

... to możesz juz być pewien - korektor jest po to, aby koła tylne nie blokowały się ... efekty już znasz ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Cytat:

wcisnąłem hamulec do oporu (w celu hamowania pulsacyjnego, ponieważ nie mam absu).

 

I to ma być według Ciebie hamowanie pulsacyjne?

 

Cytat:

Jakieś rady, sugestie, opinie ?

 

Pulsacyjnie to znaczy kilka razy i z niewielką siłą.

z tego co ja wiem to hamowanie pulsacyjne stosuje sie w autach bez ABS i polega na energicznym i mocnym ciskaniu pedalu hamulca, a nie jak piszesz delikatnie,

 

obrazujac moja wypowiedz powinno byc tak

 

max-nic-max-nic-max-nic i tak w kolko tylko wszystko ma trwac b.krotko,

 

tak mnie uczono,chyba mielismy dwie rozne szkoly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fokus72

Dźwignia hamulca ręcznego zaciąga się bardzo wysoko. Więc zdjąłem mieszek z dźwigni i dokręciłem nakrętkę od regulacji ręcznego szpilka z gwintem mocno wystaje. Dokręciłem nakrętkę i nadal nie hamuje, ale teraz dźwignia przynajmniej nie zaciąga się prawie do kąta 90 stopni. A ręczny nie działa :beer: co robić. Czy znajduje się w ręcznym jakaś zwrotnica, jakaś przekładnia??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności