Skocz do zawartości

Problem z olejem na świecach, oraznieznany blad 1555.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Zapalila mi sie lapmka od silnika przy czym Omega ze zmiany z jedynki na dwojke (biegi) zaczął delikatnie szarpac. Sprawdzilem błędy. Okazało się, ze mam bład 0301- zapłon cylindra I- wypadanie zapłonów, poczym wykręciłem świecę i pływały w oleju :wesoly:

Mam również dziwny bład 1555, ktorego nie ma w opisie i nie wiem co znaczy.

Co się stało, ze mam ten olej na świecach? Jak temu można zaradzic i ile to kosztuje.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przy tych 2 był olej który zaczął sączyć uszczelką pokrywy (co tłumaczyłoby choćby olej na gwincie)

albo poleciała uszczelka głowicy - tu już nie tłumaczy oleju na gwincie, a na elektrodach może

albo ew gorsza możliwość - ale raczej nie na kilku świecach na raz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy czego? rzuć okiem od góry na wszystkie, obadaj czy będzie od góry olej i wtedy możemy rozmawiać :wesoly: Bo w trakcie wyjęcia olej spłynie i gwint łącznie z elektrodą będzie ufajdany olejem.

Jeśli to sączy po środku wewn. uszczelka pokrywy, to kilkadziesiąt zł dobra uszczelka plus jej wymiana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
DAROMV6, właśnie sprawdziłem właśnie dokładniej- za pierwszym razem jak wykręciłem cała świeca była w oleju, sprawdziłem 3 z 4 i wszystkie były tak samo brudne, do 4 nie mam dostepu z powodu zbyt długiego klucza :wesoly: przy drugim wyciąganiu świecy znowu była mokra ALE do połowy gwintu. Elektroda była czysta, także olej wlewa sie ewidentnie od góry i wyssało mi 4 litry z silnika ;) co z tym fantem zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli puściła uszczelka pokrywy zaworów - należało by ją wymienić :mrgreen:

a czy 4 litry? a przez jaki dystans?

świece po czubek z fajkami by pływały, a z tyłu za silnikiem olej strumykiem

chyba że łoi olej, a uszczelka przy okazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DAROMV6, na pewno nie łoi, bo nie zdarzyło się to wczesniej, a z tyłu na silniku widać, ze się rozlało dużo ;)

Najbardziej prawdopodobne to wspomniana przez Ciebie uszczelka. Jak poważne to jest? Da się ją wymienić samemu, czy tylko u mechanika?

Sprawdzałem olej na bagnecie i było pusto stąd ten wniosek o 4 litrach :)

 

Moim zdaniem, to tylko uszcelka pokrywy zaworów w takim razie. Rano jade na warsztat upewnić się.

 

Dzięki za podsunięcie rozwiązania. Napisze po wizycie co i jak :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności