Skocz do zawartości

Nierówno pracujący silnik.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam następujący problem. Moja Corsa B City z silnikiem benzynowym (rocznik 97) nie ma mocy do jazdy, muli by nagle dostać znacznego przyspieszenia, w trakcie jazdy odczuwam delikatne szarpania autem jakby się dławił ( robi takie ledwo odczuwalne kangurki). podczas postoju zaobserwowałem że czasami strzela z rury,a obserwując silnik zdarza się że widać poważniejsze drgania. Co do obrotów to nie widzę by się wahały . Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale zaczął strasznie dużo palić ok. 13-15 l/100km. Wcześniej spłynął mi cały płyn chłodniczy, a podniósł się poziom oleju. Po dolaniu płynu jego poziom już się nie zmienił. Zaświeca mi się również kontrolka check ( dzieje się to najczęściej na trasie po ok20- 40 km, później cyklicznie gaśnie i się zaświeca). Wymieniłem świece, kable rozruchowe, filtry powietrza, oleju i paliwa. Potrzebuję pomocy. Wiem, że mój opis jest chaotyczny i nie fachowy ale może ktoś będzie wiedział co się dzieje. Nie znam się na naprawach i obawiam się, że większość mechaników mogła by to wykorzystać. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa B City z silnikiem benzynowym

Jaki silnik dokładnie?

 

Zaświeca mi się również kontrolka check

W takim przypadku odczyt błędów to podstawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

komputer nie pokazał błędów, niby wszystko jest ok. Co do silnika to 4 cylindrowy 33 kW o momencie obrotowym 88 Nm oznaczenie typu X 12 SZ. Dane z tabeli zamieszczonej w instrukcji obsługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moze byc tak ze masz do wymiany uszczelke pod glowica płyn chłodniczy przez nieszczelną własnie uszczelke dostaje sie do kanału olejowego cylindry wtedy dostaja plyn z paliwem dlatego silnik nie równo pracóje jest slabszy najlepiej zdiagnozowac ta awarie tak z rury bedzie wiecej pary nawet latem jak jest cieplo a w zbiorniczku z plynem beda bąbelki jesccze mozna by wykrecic wszystkie swiece i wiem ze to trudne to spróbowac zaswiecic na kazdy tlok jesli ktorys będzie czysty to napewno uszczelka co do naprawy w warsztacie to moze byc od 400zl w zwyz samo zdjecie glowicy i zalozenie to 300zl do tego moze dojsc jej planowanie (szlifowanie) jesli mechanik stwierdzi inne usterki w glowicy takie jak zawory popychacze gniazda zaworów prowadnice zaworów gumki (uszczelniacze zaworów) nie mówie ze to wszystko musisz miec do wymiany tylko zebys wiedział ze jesli ktos coś wspomni o tych elemętach to nie próbuje ci oszukać

 

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 15:54 ]

http://www.fotoszok.pl/show.php/6190_dsc00670.jpg.html to jest czujnik zasysanego powietrza i nieszczelność tego weżyka robi dużo problemów i zapala sie kontrolka blędu jak weżyk jest nieszczelny nie wiem czy w twoim silniku jest jak tak to sprawdz to bo to jest zdjecie mojego c12nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zaświeca mi się również kontrolka check ( dzieje się to najczęściej na trasie po ok20- 40 km, później cyklicznie gaśnie i się zaświeca)

komputer nie pokazał błędów,

To znaczy, że ich nie odczytałeś, bo zaswiecenie kontrolki, to 100% pewności, że kody są zapisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję Wam za odpowiedź.Mam nadzieję, że już niedługo moja Corsa będzie sprawna. Przy małym dziecku niestety bez auta to tragedia.

 

[ Dodano: Wto Mar 09, 2010 09:07 ]

to jednak nie uszczelka pod głowicą. Najprawdopodobniej chodzi o monowtrysk, ale mechanik się w tym nie specjalizuje i polecił bym podjechał do fachowca. Wg niego zdecydowanie za dużo paliwa przechodzi przez monowtrysk i to jest powodem problemów. co o tym myślicie? na oko ile powinno być tego paliwa podawanego bo teraz jak dodajemy gazu to leje jak z prysznica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności