Skocz do zawartości

Wymiana botnika Corsa B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich,

niestety muszę wymienić przedni lewy błotnik i chciałem was spytać o co dokładnie chodzi i skąd wziąć taśmy uszczelniające, bo wyczytałem w "Sam naprawiam..." że trzeba je stosować na łączeniach metalowych elementów karoserii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć błotnik przykręć nowy i po sprawie i nic nie musisz kleić a jak ci zależy to kup w sklepie dla lakierników pastę maskującą i wszystko wysmaruj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oktawian

Nic nie trzeba smarować .

Ściągnij koło . chlapacz potem zderzak . porozkręcaj go wymień i spasuj z maską !!

Potem wszystko poskręcaj i ciesz się nowym błotnikiem ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Błotnik wymieniony - da się to zrobić samemu i bez kanału i nawet bez zdejmowania błotnika. Potrzebne będą klucze płaskie, a najlepiej takie lekko wygięte, chyba, że odkręcimy błotnik wtedy mogą być nasadkowe. Trzeba odkręcić kilka wkrętów widocznych po podniesieniu maski, jeden widoczny po otwarciu drzwi, kolejny na dole przy drzwiach i dwa ukryte za zderzakiem. Do tego jeszcze spinka mocyjąca nadkole. Tych spinek trzeba bedzie wyjąć jeszcze kilka tak żeby nadkole nieco opadło - będzie to wymagane żeby przykręcić nakładkę na błotnik - wprawdzie większość nakrętek na których się trzyma możemy przykręcić przed montażem błotnika, to jednak zostaje jedna z przodu, od której wkręt musi przejść najpierw przez otwór w zderzaku i tu bez częściowego demontażu nadkola się nie obejdzie. Aha i jeszcze przed zdjęciem błotnika należy rozłączyć kierunkowskaz - w tym celu trzeba go wysunąć i końcówkę od strony wnętrza (oprawkę żarówki) przekręcić w bok i pociągnąć, przy montażu kolejność odwrotna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mr.suchy

Cześć,

 

ucieszyłem się że znalazłem taki temat :( zamówiłem nowy błotnik bo starego nie opłacało się szpachlować. Rozumiem gdzie są śruby, że trzeba zdjąć nadkole itd. W moim aucie mam łączony przedni zderzak (Czarny plastik) z plastikową nakładką na błotnik. Może dlatego że osobno by się nie trzymały? czy zdejmując błotnik, koniecznie muszę zdjąć zderzak ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie całego zdejmowac nie musisz,poluzowac i tak trzeba ze śrób... ale tak jest najwygodniej... bo na błotniku masz ślizg zderzaka i zderzak jest mocowany dio błotnika pod siepiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności