Skocz do zawartości

Układ hamulcowy lub układ hydrauliczny sprzęgła...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Kurde pojawił się mały problemik z asterką.Tzn gdy jeżdżę po mieście czy na trasie zapali mi sie nie raz ta czerwona lampka z wykrzyknikiem....hamulce wtedy mam i wszystko wydaje się ok.Nic nie grzebałem przy hamulcach itp....a poziom płynu hamulcowego jest ok.Nie mam abu i czujników przy klockach Martwi mnie że to może byc jakiś problem ze sprzęgłem...mam coraz większe trudności z ruszeniem na 1 tzn szarpie i ogólnie sprzęgło nadaje się do wymiany ale koszt 1500 zł za kompletne sprzęgło mnie jakoś powstrzymuje a do tego koszty wymiany.Jak myślicie czego to wina???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniakopel, witam!! otóż nie tylko ty masz takie problemy, jak już pisalem w temacie odpowietrzanie hamulców , sprzęgla te mają hydrauliczne wspomaganie : na wałku sprzęgłowym jest umieszczony siłownik który to ma za zadanie razem z łożyskiem wyciskowym ułatwiać nam rozłączanie sprzęgła .Sprężyny na tarczy plus docisku są bardzo mocne i byłby to nie lada kłopot dla schorowanej babci wciskać ten pedał.Nie jest to nowatorski pomysł opla, robią to inne firmy też . A wracając do problemu , to wiele niesprawności jest z powodowane niewiedzą że takie coś jest tam wmontowane :P A nie domagania tego są mylne w ocenie i to nawet mechaników z którymi się spotykam a jest ich w moim zakładzie około 40tu .Często wystarczy tylko odpowietrzyć uklad i jest wszystko .ok. gorzej jak wymieniano płyn metodą podciśnienia , wtedy dochodzi do uszkodzenia tego siłownika dzieje się to stopniowo i jest coraz gorzej w dalszej eksploatacji .Lub po prostu z zaniechania wymiany tej nie zrobiono :!: Więc moja rada odpowietrz i zobacz jaki efekt :lol: oczywiście odpowietrzasz pedałem sprzęgła :!: bo nie raz koledzy mówią nic nie dało :-) a deptali pedałem hamulca :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wszystko jest ok z hamulcami i nic nie grzebałem....no ale coś się może zapowietrzyło.Dziś doszedłem do wniosku że ta lampka zapala mi się po "silnych" "mocnych" hamowaniach.A nie jest to tak przypadkiem że jak gwałtownie hamuje to płyn w zbiorniczku się przemieści tak mocno że czujnik wychwyci "niby" brak płynu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stan płynu to takiej możliwości niema bo układ jest pełny , ale przy mniejszym stanie to tak , ponieważ plywak rusza się w zbiorniczku i taka ewentualność istnieje. a z tą wymianą to się jeszcze wstrzymaj i spróbuj odpowietrzyć a nuż pojezdzisz jeszcze 100ke kolega ma Vectre z 340 tyś i sprzęgło ok..odpowietrzyć to prosta sprawa , dwa razy przycisnąć i trzymać i w tym czasie popuścić odpowietrznik powinien lecieć płyn jeżeli go niema to uszkodzony siłownik i tak kilka razy i jest ok. A tak na marginesie to czy ta kontrolka nie odpowiada również za stan płynu w układzie wspomagania :lol: bo nawet nie mam czasu tego szukać. Nie ma to jak Tipo :-) jeden czujnik od temp. wody i spokój 10 lat żadnych egr.i myslących skrzynek :lol::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza, heh też już myślałem nad płynem wspomagania i sprawdzałem.Jest ok tak samo jak ilość hamulcowego płynu:) Ehh 340 tyś na jednym sprzęgle?:lol:? :-) i to dizel??Sprzęgło w dizlach ma co robić ze względu na większy nich w benzynach Nm :) Znajomy w Golfie mk4 czy octavi TDI 110 wymieniał sprzęgło zawsze po około 150 tyś.Czyli pierw odpowietrzyć wszystko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniakopel, aby znacznie wydłużyć żywotność sprzęgła to należy zrezygnować z niektórych nawyków np..noga na pedale w czasie jazdy, no i sportowe ruszanie ja ci pokażę :-) to tak samo jak z nami odrzuć wszystko na .P. eliksir na długo wieczność - myślę że nie przeczyta to moja żona boby doszlo do rozwodu :lol: a co najmniej do cichych dni :lol::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności