Skocz do zawartości

ABS W Zafirze 2,0 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu zimnego silnika (po całonocnym postoju) lampka ABS nie gaśnie. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, wszystko jest tak jak powinno być?!

 

Może ktoś miał podobny problem i wie o co chodzi?! :lol::P :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja mam taki problem.

czasem nie zgasną mi ABS i TC ale nie wpływa to na działanie układu u mnie-sprawdzałem na śliskim i z zapalonymi kontrolkami wszystko normalnie zadziało.dla pewności wjechałem do ASO na techa i komputer nie odnotował żadnych błędów tego układu.

Wniosek taki:albo te typy tak maja albo może słaby aku (ja miałem) albo może jakiś moduł nie wykasowuje czasem tylko kontrolek albo może cos na stykach czujnika-jakaś śniedź może wilgoć:-)?To u mnie w roku zdarza się max z 6 razy na rok i najczęściej w porach roku chłodnych.Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu zimnego silnika (po całonocnym postoju) lampka ABS nie gaśnie. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, wszystko jest tak jak powinno być?!

 

Może ktoś miał podobny problem i wie o co chodzi?! :-) :):lol:

 

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2007 21:01 ]

Cześć ja mam ten sam problem tylko w Astrze II 2.0 DTI koledzy na forum piszą że odłączyć aku i na nowo podłączyć ,że masa jest słaba lub zabrudzone styki na przewodzie od czujnika ja jeszcze nie próbowałem może któraś podpowiedz okaże się trafna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

U mnie też pojawiła się podobna usterka. Po załączeniu zapłonu nie gasną kontrolki TC i ABS. Jak się wyłączy ponownie zapłon to znika, ale jak już myślałem że po problemie to pojawią się nieszczęsne kontrolki np w trakcie jazdy :evil: Nie wiem czy ma to znaczenie ale wymieniłem wcześniej łączniki stabilizatora wraz z tulejami, jednak problem pojawił się dopiero po 1,5 tygodnia, więc to chyba nie ma znaczenia :cry:

Podpiąłem Zośkę pod kompa i wyświetlił się błąd C0040 (4) - otwarty obwód sensora przedniego prawego koła. Odkręciłem koło odpiąłem złączkę przeczyściłem styki zamontowałem i już myślałem że po sprawie, kilkakrotne uruchamianie silnika i było dobrze, a tu z znienacka ponownie zapalają się moje 2 ulubione kontrolki.

Może trzeba by odpiąć cały kabelek i go przemierzyć ? Pytanie czy przy tej piaście te złącze jest na jakiś zatrzaskach ? Może masie jakieś inne propozycja? :sad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem sprawdzanie. Więc tak sprawdziłem odcinek kabla ( około 25 cm) od złączki w górę i jest ok. Została mi kawałek może z 8 cm ) od właśnie tej złączki do pierścienia

na piaście - zakończony jakby wtyczką ( kolor niebieski) w chodzący taki pierścień. Próbuję odpiąć te przewody ale ni cholery nie chcą wyjść :evil: Pomiar omomierzem tego elementu 1,4 kΩ. :(

Czyli wychodzi na to że chyba trzeba wymienić ten element. Czy ten pierścień to właśnie czujnik ABS ? Jak go wymienić, Przeglądałem Allegro to są tylko całe piasty z czujnikiem ABS. :(

Edytowane przez piokraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piascie

albo wkrecony albo zintegrowany z piasta

wtedy do wymiany jest caly element

 

zobacz na np allegro jak to wyglada

wtyczke juz znalazles w piascie wiec pod nia na logike jest czujnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności