Skocz do zawartości

Zgasł i już nie zapalił....


Gość xenik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam z góry że się nie przywitałem zrobię to troszeczkę później.

 

Sytuacja wygląda następująco sąsiad kupił sintre 3.0 v6 po chwili udało się nawet ją odpalić chodziła strasznie nierówno ale nie w tym rzecz. Samochód chodził zgasł i już nie odpali iskry wogóle nie ma. Jakiś delikatny prąd dochodzi do cewki ok 3v. Gdy zapłon jest wyłączony włączy się ten anty-napad wewnątrz auta prąd na cewkę wskakuje 12v po przekręceniu zapłonu znowu napięcie spada bądź nie ma go wogóle, Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś się pomieszało jak działa antypad. Odłącz masową kleme akumulatora na ok 5min.

Zresetują się wszystkie ustawienia . Może to coś pomoże. Martwi mie tylko ta nierówna praca silnika wcześniej.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klema zdejmowana efekt taki jak wcześniej.

 

Czujnik położenia wału wyciągany tylko nie wiadomo czy jest sprawny nie wiem jak go sprawdzić. Kod błędów wyskoczył 1325 a takowego nie znalazłem w spisie.

 

Dziwne jest to ze silnik pracował na raz zgasł i nie pali. Był elektryk samochodowy i wykluczył uszkodzenie cewki. Gdzie można ściągnąć cały układ elektryki? Czy możliwe jest to ze alarm odciął prąd na świece? Dodam ze pilot jest niesprawny centralny działa tylko z kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A sprawdzałeś na drugim kluczyku? , może działa immobilaizer.

Zdjęcie klemy miało zresetować wszystko razem z alarmem.

Do czujnika podłącz omomierz i dotykaj do niego magnesem powinno się coś dziać ,

powinien pokazywać zwarcie po przyłożeniu magnesu. Ale to dotyczy czujnika halla

natomiast może tam być czujnik indukcyjny wtedy do cewki podłączasz voltomierz na napięcie zmienne i zaczynasz ruszac magnesem i powinno się indukować napięcie.Tylko skala ustawiona na mV a nie na wysokie napięcie.

Kod poszukam wieczorem jak będe w domu.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik położenia wału ok sprawdzany przez elektryka samochodowego. Problem w tym ze jest tylko jeden kluczyk do tego samochodu. Centralny działa tylko z kluczyka. Wyciągnięty został rozrusznik i alternator zapomniałem napisać samochód stał rok nie odpalany wiec różne skecze mogą z nim być. Czy po wyciągnięciu centralki zamka można zawieźć to do jakiegoś magika aby dorobił pilot bądź zaprogramował pilot do tej centralki która jest w aucie? Bo pilot który jest wogóle nie działa. (Są podejrzenia ze alarm może blokować iskrę na cewce obstawiał bym bardziej imobilajzer ale to tylko moje domysły)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oryginalnego pilota nikt Ci nie zaprogramuje , nawet w ASO niewiedzą jak to zrobić bo to nieeuropejska produkcja. Czy to tylko napięcie na cewce ?

To można odłączyć oryginalne zasilanie i podać prosto z akumulatora.

Ciężko coś doradzić na odległość . Poszukaj na początek dobrego elektryka.

Zewrze immobilaizer i uruchomi silnik bez immo.

Czym zczytałeś ten kod (jaki program) bo faktycznie niema go w wykazie .

A bateria w pilocie OK , pilot może Ci sprawdzić jakiś serwisant RTV

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechał pan z komputerem znalazł przyczynę. Nierówna praca silnika spowodowana była wadliwą cewką a że podłączone one są parami to chodził na czterech cylindrach zgasł łapał na dwóch ale już nie zapalił. Pan akurat ze przejeżdżał niedaleko wziął aż 50zł ;) . Gorzej martwią mnie ceny nowych cewek najtańsza na allegro 267zł z podkarpacia oczywiście. Są różne cewki na 6 cylindrów lecz różnią się wtykiem i rozstawem śrub.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności