Skocz do zawartości

Układ paliwowy sintra 2,2 td


Gość splesti1974

Rekomendowane odpowiedzi

Gość splesti1974

Witam kolegów i koleżanki mających Sinterkę mam pytanie czy wiecie co to może powiedzieć co to jest?

Wygląda na jakiś wymiennik ciepła, znajduje się ono pod autem na wysokości kierowcy, wchodzą do tego czegoś wężyki najprawdopodobnie od paliwa zaznaczam mam silnik diesla, otrzywiście jak patrzymy od spodu. Co to za ustrojstwo i do czego służy?

A drugie pytanie mam takie mam wyciek oleju w okolicach sprężarki, jest mokry przewód gumowy i troszkę sączy się z niego olej ale nie kopci z wydechu sprężarka działa wydaje się wszystko ok. jak może być przyczyna wydobywania się oleju z tego miejsca?

Dzięki za pomoc z góry pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie wymiennik ciepła tylko chłodnica paliwa. Nadmiar paliwa po pompie wtryskowej jest odprowadzany spowrotem do baku właśnie porzez tą chłodnice, by niepodnosić temperatury paliwa w baku szczególnie latem.

Z jakiej sprężarki bo do turbiny dochodzi przewód olejowy metalowy tyko w środku jest taki mały łącznik gumowy aby eliminować drgania.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splesti1974

Dzięki kolego za informację.

A odnośnie tej sprężarki chodziło mi o turbo, z niego wychodzi wąż gumowy i gdzieś koło lub z niego uchodzi mi troszkę olej, jak bardzo jest to szkodliwe i w jaki sposób to naprawić żeny ten olej się nie wydostawał na zewnątrz bo spływa mi po silniku. Jak możesz pomóc to powiedz mi. Ps. jest to mój pierwszy diesel, a na benzynach się znam a na tych ustrojswach jeszcze nie.

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do i z turbiny niewchodzi żaden gumowy przewód. Jedyny przewód gumowy to doprowadzenie powietrza do turbiny .Wcześniej jest jeszcze w plastykowym łączniku doprowadzone odpowietrzanie silnika(odma).Z dołu olej jest odprowadzany z turbiny rurką karbowaną przy wylocie z turbiny i wprowadzony do bloku silnika. Z bloku do turbiny olej jest doprowadzany cienkim metalowym przewodem w środku łączonym kawałkiem gumowego przewodu celem wytłumienia drgań.

To wszystko. Tak to wygłąda na zdjęciu:

Dołączona grafika

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności