Skocz do zawartości

tigra x14xe pompa wody jakby inne...?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

:lol: witam serdecznie wszystkich forumowiczow, otoz dzisiaj zabralem sie do skladania tigry i wszystko szlo pieknie do momentu gdzie przyszedl czas zalozenia pompy wody.

otoz okazalo sie ze nowa pompa , ktora defacto jest pompa wlasciwa do tego silnika jest inna niz ta co byla z niego wyjeta - roznice sa nastepujace:

1. uszczelka (oring) pompy

w starej pompie byla oddalona od korpusu pompy o jakies 2-3 mm.

w nowej przylega do korpusu pompy

2. lekko rozny ksztalt przy wirniku pompy

w starej powierzchnia scieta jak w pompie do vectry 1.6 16v

w nowej powierzchnia prosta

3. kolnierz obudowy

w starej pompie kolnierz obudowy zachodzacy na blok okragly z wyrzlobieniem na srube mocujaca pompe

w mowej kolniez nie okragly (nie wiem jak to opisac a nie mam zdjec) w kazdym badz razie inny

 

pytanie moje jest nastepujace a wlasciwie trzy pytania:

 

1. jak ustawic pompe przy montazu, gdyz nie ma na niej zadnych znakow i mozna nia sobie krecic w kolo a sam wirnik nie jest wbudowany srodkowo, w co za tym idzie roznica polozenia pompy moze miec bezposredni wplyw na uklad rozrzadu

 

2. czy roznica u umieszczeniu uszczelki pompy moze miec wplyw na ewentualne z nij wycieki ?

 

3. czy dla spokojnosci (jezeli sie zdecyduje montowac nowo zakupiona pompe doszczelnic ja siliconem czy zamontowac jak jest i obserwowac pod katem wyciekow?

 

serdecznie dziekuje za pomoc - niestety nie mam fotek aby zalaczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do montażu pompy nie używa się żadnych dodatkowych wynalazków w postaci uszczelniaczy, poxipolu, recepturek itp., itd.

Powierzchnie styku we wzorowej czystości, uszczelka/oring i ma być ameryka

2. jeśli pompa ma inną głębokość, wymiary i przesunięte jest rozmieszczenie elementów to możesz spodziewać się iż koła nie będą zgrane osiowo i w krótkim okresie od wymiany silnik zrobi bum

3. pompa i blok mają charakterystyczne wypustki bądź oznaczenia, które wstępnie powinny być koło siebie lub się pokrywać.

4. wirnik może się ciut różnić,

5. zastanów się jeszcze czy na pewno owa pompa

defacto jest pompa wlasciwa do tego silnika

dokładnie porównaj, przelicz zęby, sprawdź odległość koła od płaszczyzny, możesz i podać jej nr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności