Skocz do zawartości

Szarpanie motorem w czasie jazdy i przy gazowaniu na postoju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich,

 

Przeszukałem i przeczytałem kilkanascie tematów ale zaden nie pasuje do mojego przypadku. Jezdze Zafirką 2001r 202000km 16vDTI.

 

Około 190000km zauważyłem ze przgazowując bardzo powoli nie zawsze obroty wzrastają płynnie tak od 1700obr ciezko zapanowac nad płynnym wzrostem. Najczesciej wskakują ponad 2000obr. potem jak przestaje zwiekszac obroty np. tak przy 2400obr i minimalnie cofne pedał gazu i zatrzymam to zaczyna pracowac tak okolo 2350obr i za moment zaczna sie pojawiac drżenie bardzo szybkie - takie przerywanie jakby cos przerywało bardzo impulsywnie prace silnika, nie wiedziałem w tedy co to jest ale dalem sobie spokoj.

 

Teraz 202000km problem sie powiekszył zacząłem czuc w czasie jazdy na trasie takie delikatne szarpanie autem, własnie tak około 2200 - 2400obr przy monotonnej jezdzie na prostych odcinkach, sprawdzilem to na postoju dokładnie w taki sam sposób jak kiedys dodając powoli gazu i zauważyłem szarpanie takie jak wczesniej tyle, że czesciej tj.

przy 1400obr, 1800obr, 2300obr wyzej nie probuje.

Dodam ze przy przyspieszaniu nie czuc szarpania.

 

Jezdze autem spokojnie rzadko przekraczam 3000obr. Poza objawami szarpania nie zauważyłem zadnych innych objawów, no moze przygasanie swiateł jak puszczam noge z gazu.

 

Bardzo proszę wszystkich kolegów z forum, którzy mogą pomóc mi w rozwiązaniu mojego problemu o wypowiedz w tym temacie, gdzie szukac problemu tego szarpania?

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Jacek

 

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 13:06 ]

Witam,

 

trochę czasu minęło i widze ze nikt sie nie zetknął z podobnym obiawem w swoim aucie,

jeszcze czekam na jakies wskazówki i z góry dziekuję.

 

Pzdr Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

kolego jpalbow usunoles swoj problem bo ja mam podobny w zafirze 2.0 di .U mnie mianowicie dzieje sie tak;jak stopniowo i delikatnie na postoju wciskam gaz to przy 1500obr.zaczyna trochę kuleć a w jezdzie przy tych obrotach przy delikatnej nodze troche przerwie, natomiast przy dynamicznej jezdzie jest ok i nie ma problemu. jak zdiagnozowales swoj problem to daj znac. z gory dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :(! No Panowie powodów może być tysiące takiego zachowania auta ale ja już gdzieś czytałem na ten temat, prawdopodobnie albo zawór egr albo pompa wtry. siada.Poszukajcie na opel zafira klub pl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Tak kolego z diagnozowałem problem i :( z przykroscią serwisant mi to oznajmił.

Pada pompa, a dokładnie elektronika, zaczyna dawkowac za mało.

Dostałem podpowiedz od serwisanta, albo szykowac 2600zł na regeneracje albo szykowac do sprzedaży.

Przy takich objawach pompa padnie na 100% ale po ilu km to trudno powiedziec.

Moze to byc 10km a moze nawet 10000km.

 

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności