Skocz do zawartości

pompa wtryskowa opel zafira 2.0 DTI 20 DTH


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ! Mam problem z Zafirą a mianowicie problem to odpalanie. Wymieniłem uszczelniacze wtryskiwaczy miało pomóc ale niestety cały układ paliwowy został przejrzany też nic nie znaleziono padło podejrzenie na pompę wtryskową nie było by nic w tym szczególnego można wyciągnąć i zawieźć do odpowiedniego warsztatu na test ale niestety mam pompę dwu wtyczkową dzwoniłem po Polsce nikt ich nie naprawia nowa pompa to kolosalne pieniądze nie wiem co zrobić? proszę o radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz w mojej Zafirze jest taka pompa moje auto to model z końca 2004r. silnik 2.0 DTI Y20DTH

Fakt po 2002 montowali również pompy 2-u wtykowe w silnikach 2.0. Na pompie jest taki jednokierunkowy zawór( jak gruba śruba z dziurą) który jak działa wadliwie powoduje zapowietrzanie się pompy. Poza tym prosto sprawdzić czy Ci się nie cofa paliwko. Po nocy niech ktoś Ci zakręci rozrusznikiem a ty poluzuj przewód wtryskowy, jak siknie paliwko to wykreśl zapowietrzenie bo to nie ten problem. Naskrob więcej jak wygląda twoje odpalanie bo trochę zbyt ogólnikowo skrobnąłeś. Może być też problem z EGR po pewnie masz elektroniczny...pisał jeden gość na forum że mu nie chciał palić przez uszkodzony elektroniczny EGR. Błędy masz jakieś?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do EGR mam nowy wymieniałem a co do odpalania to padła mi 1 świeca wymieniłem na nową i wymieniłem akumulator za jakiś miesiąc padły mi następne 2 świece wymieniłem wszystkie na nowe zaczął się problem z odpalaniem samochodu jak był zimny musiałem go długo kręcić ciepły palił dobrze. Byłem w servisie powiedziano żebym zmienił uszczelniacze wtryskiwaczy wymieniłem dalej jest problem do tego stopnia że nie można odpowietrzyć układu mechanik mówi że pompa jest uszkodzona? jakieś podpowiedzi ? co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do EGR mam nowy wymieniałem a co do odpalania to padła mi 1 świeca wymieniłem na nową i wymieniłem akumulator za jakiś miesiąc padły mi następne 2 świece wymieniłem wszystkie na nowe zaczął się problem z odpalaniem samochodu jak był zimny musiałem go długo kręcić ciepły palił dobrze. Byłem w servisie powiedziano żebym zmienił uszczelniacze wtryskiwaczy wymieniłem dalej jest problem do tego stopnia że nie można odpowietrzyć układu mechanik mówi że pompa jest uszkodzona? jakieś podpowiedzi ? co robić?

Zrób jak pisałem...po nocy niech ktoś kręci rozrusznikiem a ty poluzuj przewody wtryskowe. Jak nie poleci od razu paliwko to problem z zapowietrzaniem na bank. Sprawdź bo to ważne.

Jak jest słaba kompresja to także ciężko pali na zimnym...oleju Ci nie łyka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie oleju nie łyka. Ominąłem cały układ i zrobiłem zasilanie pompy z butelki zapalił po długim kręceniu podłączyłem do układu i podłączyłem odpowietrzanie od czasu do czasu kręcąc rozrusznikiem zobaczę jutro co dalej bo siadł aku i rozrusznik same straty oby było coś pozytywnego zaranie dzięki jak coś ostałe to napisze. JESZCZE RAZ DZIĘKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam kolegów

miałem tą sama sytuacje w mojej astrze 2.0 dti

czytałem dużo o tym co nalezy wymieniać po kolei i tak wymieniałem

1 wymieniłem trawersy nie pomogło

2 wymienione przelewy tez lipa

3 zmieniony filtr na Vw nie pomogło

4 dodatkowy zawór zwrotny to samo

postanowiłem oddać auto do serwisu diesla

diagnoza: uszczelnienie pompy wtryskowej wraz z regulacja koszt 800zł

Auto pali jak nowe nawet spalanie nieco sie zmiejszyło

dlatego lepiej zacznij od tanszych rzeczy do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności