Skocz do zawartości

Ściąga auto na lewą stronę


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Mam opony zimowe kierunkowe i czuję delikatnie że mi ściąga auto na lewą stronę. kiedy puszczę kierownicę wyrażnie to widać. W lewym kole przy nierównościach poprzecznych i przy ostrym skręcaniu wyraznie stuka. Na przegladzie technicznym mechanik powiedział że zawieszenie jest w porządku i dziwił sie że są takie objawy. Ja zauważyłem że stuki sie nie nasiliły ale ściąganie tak. Proszę o rady i zgóry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co to za przegląd techniczny gdzie sprawdzają tylko zawieszenie?

Układu kierowniczego już mu się nie chciało sprawdzić?

Jesli choć dobrze sprawdził zawieszenie, to szukaj właśnie w układzie kierowniczym nie pomijając maglownicy i sprawdzenia zbieżności.

 

I uzupełnij profil o dane silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic o jakichkolwiek zabiegach, które ewentualnie wcześniej przeprowadziłeś, więc na początek podstawy:

- sprawdź ciśnienie w oponach, bo czasem wizualnie nie widać różnicy a różnica jest (wiem z autopsji)

- zamień koła, w Twoim przypadku przód na tył, jak się nic nie zmieni to przynajmniej wykluczysz ten element, który też może powodować takie zjawiska i to bez żadnych kosztów,

- kolejną rzeczą byłoby sprawdzenie zbieżności, można to zrobić na stacji diagnostycznej z tym, że nawet jeżeli okaże się ona do poprawki a masz w planach eliminację tego stukania o którym piszesz to czeka Cię rozbiórka zawieszenia, więc wcześniej ustawiać zbieżności nie ma sensu, bo będzie trzeba poprawiać ale przynajmniej znasz potencjalną przyczynę

- jeżeli zbieżność i wszystkie pozostałe zabiegi nie wykażą usterki to szukaj przyczyny stukania, tak jak ktoś już pisał, półoś, przeguby i dodałbym jeszcze łożysko, choć ono to raczej huczy a nie stuka, ale warto sprawdzić.

W moim samochodzie ściąga mnie w prawo, ustawiałem zbieżność, zmieniałem koła, sprawdzałem zawieszenie i wszystko jest ok. Facet ze stacji diagnostycznej zapytał, czy nie mam objawów uszkodzonych lub zużytych łożysk. Miał bowiem niedawno przypadek w Golfie V, gdzie też zrobiono wszystko i nadal go ściągało, okazało się że winą było łożysko, które na dodatek nie dawało wyraźnych głośnych objawów usterki, a jedynie lekkie objawy. Po wymianie problem zniknął. U mnie też faktycznie słychać jakiś problem z łożyskiem na tyle niewyraźnie jak na razie, że nie umiem zidentyfikować koła w którym się to dzieje, ale mam zamiar pójść tym tropem, bo wszystko inne jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności