Skocz do zawartości

ksenon czy biksenon


Rekomendowane odpowiedzi

witam od paru dni nurtuje mnie taka sprawa czy w moim aucie zamontowane sa swiatła ksenonowe czy biksenony,moze ktos doradzi jak to sprawdzić i czym sie różnią?z tego co zauważyłem w swojej lampie światła mijania to ksenony samopoziomujące dotego jest osobna żarówka do doświetlania zakrętów i nastepna do świateł drogowych zwykła chyba H -4 oraz spryskiwacz lampy.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

z tego co zauważyłem w swojej lampie światła mijania to ksenony samopoziomujące dotego jest osobna żarówka do doświetlania zakrętów i nastepna do świateł drogowych zwykła chyba H -4 oraz spryskiwacz lampy.pozdro

Jeśli jest doświetlanie zakrętów to jest to bi ksenon.Na desce powinna być kontrolka od systemu AFL.Na doświetlanie zakrętów jest żarówka H7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukałem troche w necie i znalazłem info ze biksenon jest jeden do swiateł mijania i drogowych tylko wyposazony jest w przesłone która uuchamia sie w zalezności jakich swiateł używamy,a u mnie jest osobna zwykła żarówka do świateł drogowych.a ta kontrolka od systemu AFL jaki ma symbol ? pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastik78

Witam kontrolka jest żółta z dwoma strzałkami , odbłyśnik obok z żarówką h7 działa jako dodatkowe światło drogowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to mam rozumieć ze biksenon działa w połaczeniu z odbłysnikiem od doswietlania zakrętów ale ja mam jeszcze jedną zarówke która zapala sie po właczeniu swiateł drogowych i jest to zwykła żarówka halogenowa ! czyli jak jest żarówka halogenowa od świateł drogowych a od mijajania ksenon to nie jest to bi-ksenon ! czy dobrze rozumuje? :wink: pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ksenon -gaśnie po włączeniu długich świateł.

Bi-ksenon -pali się wraz z długimi światłami.

 

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 07:30 ]

biksenon działa w połaczeniu z odbłysnikiem od doswietlania zakrętów[/quote

Nie . Doświetlanie działa osobno od bi ksenony i każdy ma swój odbłyśnik. Załącza się gdy prędkość pojazdu wynosi mniej niż 40km i skręcisz kolami albo włączysz kierunkowskaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastik78

koledzy w bi-ksenonach otwierają się przesłony i ksenon świeci innym załamaniem przez soczewkę a AFL < doświetlanie > w astrze skręca soczewka a h7 są jako długie dodatkowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

koledzy w bi-ksenonach otwierają się przesłony i ksenon świeci innym załamaniem przez soczewkę a AFL < doświetlanie > w astrze skręca soczewka a h7 są jako długie dodatkowe

Na doświetlanie zakrętów jest osobna żarówka.AFL-system adaptacyjnego oświetlenia drogi -w samochodach z reflektorami bi ksenonowymi poprawia oświetlenie;

-na lukach drogi -skręca soczewka.

-na skrzyżowaniu-załącza się doświetlenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności