Skocz do zawartości

Opoly letnie Vectra C


Gość iver1982

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iver1982

Za jakiś miesiąc zacznie się zmiana opon na letnie więc biorąc pod uwagę zakupy wysyłkowe zacząłem się zastanawiać nad oponami letnimi do mojej Vectry Kombi. I tu mam pytanie. Kupiłem auto na zimówkach 205/55/R16. Jak szukam opon letnich tą wszędzie piszą że rekomendowane są do tego modelu 195/65/R15. Jaką rozmiarówkę kupić?? Jaką firmę polecacie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65/R15 do VC z 2.2 ;)? Coś nie bardzo... Szukaj 205/55/16, co do firmy napisz w jakim przedziale cenowym się mamy poruszać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iver1982

No takie wymiary podają wszędzie jako optymalne do tego modelu. Też mi to nie pasowało dlatego pytam. A co do ceny to chciałbym się zamknąć w 1000zł za komplet. W warsztacie proponowali mi Daytona D320 lub Fuldy, czytałem też na forum że jako zimowe poleceją wszyscy Klebery tylko jak się ma ta firma do letnich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to całkiem przyzwoite już kupisz, średnia półka (Kleber, Fulda itp.) a nawet coś lepszego (Pirelli, Michelin, Goodyeary) z wyprzedaży się trafi.

Dayton D320 to kopia Firestone`a SZ80, miałem oryginał, bardzo fajnie sprawowały się na mokrym (kierunkowy bieżnik w jodełkę) a i na suchym całkiem przyjemnie się trzymały.

Na Kleberach ani Fuldzie nie jeździłem.

Z budżetowych Hankook całkiem nieźle wypada - w testach nawet na poziomie Continentala, w Fordzie Hankook ostatnio idzie na pierwszy montaż na równi z Continentalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jak szukam opon letnich tą wszędzie piszą że rekomendowane są do tego modelu 195/65/R15. Jaką rozmiarówkę kupić?? Jaką firmę polecacie??

Nie wiem skad wziales te roamiary tych opon ,ale to sa od VB.Od VC z tym silnikiem opony to;

215/55 R 16

215/50 R 17

225/45 R 17

225/45 R 18

Te rozmiary sa do Kombi VC opony letnie.Natomiast jako opony zimowe mozna zastosowac ;

195/65 R 15

205/55 R 16.

Dotyczy silnika Y22DTR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iver1982

Zbyszek nie mam zamiaru się wykłócać tu na forum ale ja naprawdę nie jestem jakiś cofnięty i wiem czego szukam:

 

http://www.oponeo.pl/opony-do/opel/vectra/kombi/c/2004/2-2-dti/

 

http://www.opony.com/dobor_opon/index.asp

 

szukać dalej???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iver1982,

widac jestes ''cofniety''

opony podane sa w instrukcji obslugi

VC ma wieksze opony od VB

195/65/15 to rozmiar wlasnie do VB

 

popatrz do instrukcji co producent zaleca

a nie jakies strony na necie

ktore moga wprowadzac w blad

na opony.com nie ma nawet VC tylko jest sama VB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

195/65/15 to rozmiar wlasnie do VB

Ale ten rozmiar jest podany w instrukcji jako opony zimowe tak jak pisałem.Pzdr.

Iver1982 najpierw prosi o rade a później ma do kogoś pretensje. Podałem wymiary opon z instrukcji Vectry C . Jeśli Wiesz lepiej to załóż a nie pros o rade.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rozmiar jest podany w instrukcji jako opony zimowe

Za jakiś miesiąc zacznie się zmiana opon na letnie

mowa o letnich czy zimowych ??

jak chcesz letnie to nie w tym rozmiarze

a ze producent dopuszcza takie zimowe to z innych powodow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

mowa o letnich czy zimowych ??

jak chcesz letnie to nie w tym rozmiarze

Chodzi o opony zimowe w tym rozmiarze.Producent dopuszcza ich zastosowanie, choć z mojego punktu widzenia i praktyki nie polecam,chodzi o rozmiar 195/65R15.Sam zastosowałem taki rozmiar i lipa samochód powyżej 140km nie jest już tak stabilny na zakrętach,a z tylu wygląda jakby był na szczudłach(cienkie kapcie).

Iver1982-chce je zastosować jako opony letnie,a to rozmiar do VB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności