Skocz do zawartości

zużycie oleju silnikowego oraz wskaźnik temp.


Gość Astra

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam astra F 1992r silnik 1.6i 75km 8 zaworów

 

moje pytani jest nietypowe:)

 

co ok 2000 km muszę dolać ok 0.5l oleju

 

w zimie spalanie jest ok 9 litrów. ale głownie robie odcinki 5km 15km 20km wtedy pali ok 9

(opona r13/50/155)

 

w lecie na trasie zeszła mi do ok 7l

w mieście kolo 8

(opona r13/55/180)

nie ubywa mi żadnych płynów itp

 

jedyny zonk to wskazówka temp która dźwiga sie tylko do 1 kreski

ale wymieniałem termostat i czujnik temp i nic to nie dało czyli stawiam na uszkodzony zegar(ktoś kiedyś cofał licznik) i może uszkodził

 

przebieg niby pisze 140000km ale prawdziwy jest kolo 200tys

 

mam te auto od 10 lat jedyną awaria było uszkodzenie modułu aparatu zapłonowego tak to astra niezawodna

 

wymieniam tylko olej, płyny i klocki/szczeki hamulcowe i oczywiście filtry

 

czy na tej podstawie możecie stwierdzić czy silnik jest jeszcze dobry i zdrowy?

 

astra ma już swoje lata

i co mam zrobić aby jeszcze długo posłużyła?

czy zużycie oleju i spalanie benzyny jak na ten rok i silnik jest ok?

astra mi nie gnije nie wiem czemu..;)

 

Nadałem tematowi właściwy tytuł/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec na temat spalania - jest jak najbardziej OK.

 

Czy pilnujesz poziomu plynu chlodniczego? Czy obieg wody jest czysty i czy czujnik temp. jest do tego modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pilnuje poziom płynu chłodniczego cały czas jest taki sam nie ubywa . chłodnice mam drożna a w układzie nie ma syfu. gdy niedawno wymieniałem pasek rozrządu a razem z tym oczywiście pompa wody to zlewając płyn chłodniczy nie zauważyłem w nim syfu. i wlałem nowy płyn.

 

tak czujnik kupiony w sklepie opla

 

mam pytanie , czy jak mi podepną mojego czołga pod kompa to jest tam opcja co pokazuje temp silnika?

żebym mógł stwierdzić czy to tylko uszkodzone zegary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka mała ciekawostka.

W moim przypadku tarczka temperatury wyskalowana jest do 110 st. C. Wymieniając termostat sprawdziłem poprawność jego działania (z termometrem elektronicznym) i tak jak producent napisał na opakowaniu, otwiera się przy ok 92 st. C. Jednak po zamontowaniu okazało się iż termostat na ów licznik otwiera się w okolicach 80 st. C :wink:.

 

Skoro termostat był wymieniany to weź poprawkę na wskazania licznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

U mnie jest taka sama sytuacja, temostat wymieniałem na nowy a otwiera się przy 80 stopniach. Myślałęm że to wsaźnik może oszukuje bo na starym było tak samo. Może niektóra seria opli tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czajen. a powiesz mi jak to zmierzyc? mam mikrometr i powiedz mi jaki zakres go ustawic? tzn jakie ten czujnik da wartosi? bo na urzadzeniu moge ustawic 20m 200k 20k 2000 200 Om (Ω)

 

jak wyglada sam pomiar? i kiedy go wykonac?:wink: boja niestety nei wiem;//

 

 

a tak to pyzatym spalane i zużycie oleju u mnie sa ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za link napewno mi sie przyda:) ale kurcze tam jest czujnik co ma 2 "styki"

 

moj ma 1;/ i jak taki mam mierzyc?

na moim czujniku jest taka wsowka z 1 kablem a nie 2

 

cos takiego

http://www.motoallegro.pl/item890113981_czujnik_temperatury_plynu_chlodz_opel_daewoo.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam. faktycznie, podałem Ci do czujnika ECU ... a chciałeś do tego na zegary, musisz po mierzyć pomiędzy masą a tą wsuwka.

 

jeśli chcesz mogę pójść do auta i zmierzyć rezystancje u siebie, wtedy możesz porównać

 

znalazłem jednak w katalogu:

[°C]: 25 - [Ohm]: 1014

[°C]: 80 - [Ohm]: 146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności