Skocz do zawartości

Wymiary (średnica) cylinderków Astra F


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę wymienić właściwie wszystko oprócz bębnów w tylnym układzie hamulcowym w mojej Astrze F 95`C14SE bez ABS. Dowiedziałem się, że do tego modelu były cylinderki o dwóch różnych średnicach 17 i 19mm z hakiem. Możecie mi powiedzieć czy tu chodzi o średnicę tłoczków?? No i czy da się to zmierzyć ściągając jedynie bęben, bez rozbierania i ściągania szczęk hamulcowych??

Pozdraiwam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ursus, rodzaj budy w takich przypadkach się przynajmniej podaje

Możecie mi powiedzieć czy tu chodzi o średnicę tłoczków??

tak, o średnicę tłoczków chodzi

No i czy da się to zmierzyć ściągając jedynie bęben, bez rozbierania i ściągania szczęk hamulcowych??

tak, możesz dać radę

po uchyleniu odsłonięciu 1 gumki na cylinderku, część tłoczka może wystawać i dokonasz pomiaru. Ew. przesuniesz lekko szczęki w którymś kierunku aby bardziej wysunąć tłoczek i wtedy pomierzysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ursus, rodzaj budy w takich przypadkach się przynajmniej podaje

No tak, ale właściwie nie zależy mi na tym, aby ktoś mi powiedział jaka średnica tłoczków występuje w moim modelu, bo zapewne informacja o rodzaju nadwozia do tego by się przydała jak i również nr VIN. Podawałem te wszystkie dane dwóm sprzedawcom części na allegro, którzy mają kompletne zestawy naprawcze tylnych bębnów w fajnej cenie oraz gościowi w sklepie motoryzacyjnym i dwóch z nich chciało mi sprzedać bez wątpliwości szczęki o szerokości 28mm a w rzeczywistości mam 46mm szerokości, jeden miał wątpliwości ale za to wszyscy pytali o średnicę tłoczków, bo sami na podstawie swych katalogów i moich danych nie mogli jednoznacznie jej ustalić. Pewnie zakupów dokonam przez internet więc wolę mieć pewność i samemu sobie wszystko sprawdzić, żeby potem nie bawić się w odsyłanie niepasujących części. I pozostała część Twojej odpowiedzi załatwia temat 8) Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

Chcę wymienić właściwie wszystko oprócz bębnów w tylnym układzie hamulcowym w mojej Astrze F 95`C14SE bez ABS

zmierz średnice bębnów bo moze sie okazać (jak w moim przypadku gdy chcialem zrobić u siebie taka wymianę) że one też sie bedą nadawały do wymiany. Średnica bebna to 200mm a maks dopuszczalna średnica to 201mm.

Mam też astre z silnikiem C14SE caravan-nie wiemy jaka Ty masz (htb, sed, czy też kombi)- i u mnie cylinderki były potrzebne o srednicy 19,02mm a szczęki te szerokie chyba 46mm. Jeśli chcesz sam sie wziąć za wymiane tego to życzę cierpliwości, bo ja rzucałem strasznymi epitetami gdy to składałem. aha i nie rozbieraj dwóch kół na raz żebyś miał sie na czym wzorować przy skladaniu chyba że nie jest Ci obcy temat tylnych hamulców :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że nie jest Ci obcy temat tylnych hamulców

Właściwie to nie jest mi obcy ten temat, bo robiłem już to kilka razy ale nie na tyle często aby się uczyć na pamięć tego jak to tam wszystko wygląda więc nie zapędzam się z tym nigdy i zostawiam jedno koło na wzór.

Mam hatchback`a i jeżeli nie będzie problemem zmierzenie tych tłoczków tak jak pisał DAROMV6 to wolę się upewnić i sobie to zmierzę. Sprawdzę też te bębny. Nie zakładałem ich wymiany, bo gdy podkręcę samoregulatory (które mam uszkodzone a do tego ciekną mi cylinderki i stąd wymiana) to pedał mam idealnie twardy a auto hamuje bez zarzutów. Ale sprawdzę ich średnicę, koszt bębnów nie jest duży więc może warto i tym się zainteresować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności