Skocz do zawartości

Niedziałająca elektryka przednich siedzeń


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, od jakiegoś czasu przestały działać w mojej Sinterce przednie fotele. Nie działa ani regulacja ani też ogrzewanie. Czy może ktoś powiedzieć mi które bezpieczniki są odpowiedzialne za fotele? Sprawdziłem podłączenie wszystkich kostek pod fotelami, i wydaje mi się że wszystko jest Ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ponownie!!! Dziękuję BAKI za opis bezpieczników, sprawdziłem wszystkie które są w kabinie, ale niestety to nie pomogło. Myślę że jest to jakaś inna przyczyna, której sam chyba nie znajdę. Może ktoś jeszcze miał taki problem? Proszę o pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może działa któryś z bezpieczników termicznych?

Jak niezniknie przyczyna usterki to on się niewłączy.

Rozepnij wszystkie wtyczki pod fotelami kierowcy i pasażera.

Po ok 20 min włącz tylko wtyczke maty podgrzewania fotela kierowcy i włącz przycisk

na desce . Zobaczymy czy grzeje. Jak niemasz otym pojęcia to poszukaj dobrego elektryka.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki Baki, pojęcie jakieś mam tylko nie wiedziałem od czego zacząć:D Mam nadzieję że Twoje wskazówki coś pomogą, powiedz mi jeszcze tylko które są od regulacji a które od maty? Z tego co pamiętam pod fotelem kierowcy są cztery kostki. Mam nadzieję że jutro przy świetle dziennym uda mi się to zrobić, żona strasznie zawraca mi z tym głowę, zrobiła prawo jazdy, a teraz chce jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niewiem co jest od czego , bo nigdy mi to niebyło potrzebne.

Jeśli faktycznie to potrzebujesz to jutro do 14 zrobie Ci rozpiske.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij wszystkie wtyczki pod fotelami kierowcy i pasażera.

chyba oprócz żółtej bo to jest od samo-napinaczy pasów i wywali błąd airbagu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozpinasz wszystkie wtyczki.

Dwie żółte i dwie czarne . Żółte są od airbagu i napinacza pasów a czarne od sterowania silnikami i maty grzewczej.

Niewywali żadnego błędu , chyba że będziesz jeździć z rozpiętymi wtyczkami.

Bez wkładania kluczyka do stacyjki na czarnych wtykach (jeden wtyk, drugi gniazdo)

musi być zasilanie mierzone pomiędzy przewodami pomarańczowym i czarnym.

Rozpinasz wszystkie wtyki pod obydwoma siedzeniami , czekasz ok 20min .

Potem podpinasz miernik a jak niemasz to zwykłą żarówke np 5w od postoju do któregoś z czarnych wtyków(do pomarańczowego i czarnego przewodu) i powinna świecić. Jak świeci to znaczy ,że gdzieś w układzie masz zwarcie i działa bezpiecznik termiczny , jak nieświeci to znaczy że brak zasilania.Wtedy do elektryka lub bardzo dokładne sprawdzenie wszystkich bezpieczników w kabinie i komorze silnika.

Sprawdź to najpierw na wtykach obydwu foteli. Jak żarówka świeci to podpinasz najpierw pokolei wtyki (z jednego fotela) ,zaczynasz od czarnych i sprawdzasz czy dziala.

Zdjęcie poglądowe :Dołączona grafika

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!! Dziękuję Baki za wszystkie podpowiedzi, ale niestety sinterkę musiałem zawieść do elektryka. Sam do niczego nie doszedłem, jutro odbieram samochód to będę wiedział co dolegało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności